image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Vizesi’nde Süresiz Oturum İzni Başvuruları Nasıl Yapılır?

İngiltere’de Ankara Antlaşması Vizesi ile 5 yıl yasal olarak bulunan kişiler sürekli oturum başvurusu yapabilir ve gerekli şartları sağlıyorlarsa bu izni almaya hak kazanabilirler.

İngiltere’de uzatmalarla birlikte toplam 5 yıl Ankara Anlaşması Vizesi ile bulunan başvuru sahipleri süresiz oturum izni için başvuru yapabilecektir. Bu izne 5 yıl dolmadan başvuru yapılamaz. Sürekli oturum başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde alınan izin ile vize başvurusu veya uzatma başvurusu gibi zorunluluklar ortadan kalkar ve İngiltere'de sürekli ikamet hakkı kazanılır.

Süresiz oturum izninin alınması ile serbest meslek sahibi olarak çalışma zorunluluğu da kalkmaktadır. Yani sürekli oturum sahibi istediği herhangi bir işyerinde çalışan olarak işe girip çalışma özgürlüğüne sahip olabilecektir. Bunun yanında kişi serbest meslek sahibi olarak kendi işini devam ettirmek istiyorsa bu işi devam da ettirebilecektir. Bunlara ek olarak bu izin ile devlet sosyal yardımlarından faydalanmak da mümkün hale gelecektir.

Ankara Antlaşması Vizesi veya sürekli oturum izni başvurusunu uzman danışmanlık alarak gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri CSS Legal ile irtibata geçebilirler. Bu başvurular oldukça karmaşıktır ve vize memurları başvuruları değerlendirirken en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu bağlamda firmamız CSS & Co Legal Services’den danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerinin dosyasında hata, eksiklik vb. oluşmasını engelleyerek, olumlu sonuç alma ihtimallerinin atmasını sağlayacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2978 defa görüntülendi

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi (İş Kurma Vizesi) Sıkça Sorulan Soruları