image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu Türkiye’den yapıldığında yaklaşık olarak 3 ay yani 90 gün, İngiltere’den yapıldığında ise 6 aya kadarki herhangi bir süreçte sonuçlanmaktadır.

Ankara Anlaşması Vizesi, Birleşik Krallık’ta iş kurmak isteyen 18 yaşından büyük olan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının başvuru yapabildiği bir İngiltere vizesi türüdür. Türkiye’den Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu yapan başvuru sahipleri dosyanın tamamlanması ve teslimi sonrasında 3 ay yani 90 gün içerisinde vize sonucu alacaklardır. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep illerinde bulunan İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa değerlendirilmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere vizesi başvuru merkezlerinden birine yapılan vize başvurusunun yapıldığı tarihten itibaren yaklaşık olarak 3 ay içinde vize sonucu alınmaktadır. İngiltere vizesi başvuru merkezlerine yapılan başvuru İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’a gönderilmekte ve başvurunun sonuçlanması konsolosluğun yoğunluğuna göre belli olmaktadır.

Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu İngiltere içinden yapılırsa başvuru yapılan tarihten itibaren başvurunun açıklanması vize başvurusunu değerlendiren İngiltere İçişleri Bakanlığının yoğunluğuna bağlı olarak açıklanmaktadır. Başvuru yapılan tarihten itibaren genellikle 6 aya kadar herhangi bir zamanda açıklanmasına karşın daha uzun sürede açıklanması da söz konusu olabilir.

Ankara Antlaşması Vizesi başvurusunun karmaşık olduğu bu vizeye başvuru yapacak olan başvuru sahiplerince bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 7524 defa görüntülendi

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi (İş Kurma Vizesi) Sıkça Sorulan Soruları