image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu olumsuz sonuçlanan kişilerin idari itirazda (Administrative Review) bulunma hakkı vardır.

Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu başvuru yapılan ülkeye göre İngiltere İçişleri Bakanlığı’nda (İngiltere’den yapıldığında) ya da İngiltere Konsolosluğu’nda (Türkiye’den yapıldığında) değerlendirilerek bir sonuca bağlanmaktadır. Başvuruyu değerlendiren vize memurları dosyanın gidiş amacına göre ikna edici, eksiksiz ve hatasız bir dosya olup olmamasına göre bir karara varmaktadır. Yani vize memurları dosyaya göre olumlu ya da olumsuz karar vermektedirler.

İngiltere’den ya da Türkiye’den başvuru yapılabilen Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu sonucu olumsuz olan başvuru sahiplerinin itiraz hakkı bulunmaktadır. Bu hak, tam kapsamlı itiraz hakkı olan itiraz davası olmayıp, idari itiraz (Administrative Review)’dır. İdari itiraz (Administrative Review) yalnızca başvuruyu değerlendiren vize memurlarının hataları için idareye yapılabilen itiraz başvurularıdır.

Başvuru sahibine gönderilen vize ret mektubunda kişinin bir itiraz hakkının olup olmadığı, bu hakkın kapsamı, hangi sürede kullanılabileceği ile ilgili bilgiler de yer almaktadır. Başvuru sahipleri bu mektupta belirtilen süre içerisinde CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçerek itiraz başvurusu hakkında bilgi alabilir ve başvurularını gerçekleştirebilirler.

Ankara Antlaşması Vizesi başvurularının olumlu sonuç almanın en zor vize başvuruları olduğu herkesçe bilinmektedir. Bu vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için ve ispatlanması gereken pek çok husus bulunması nedeniyle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Bu bağlamda başvuru sahipleri firmamız CSS Legal uzmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yaptıklarında vize prosedürlerine en uygun şekilde başvurularını gerçekleştirmiş olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3304 defa görüntülendi

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi (İş Kurma Vizesi) Sıkça Sorulan Soruları