image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu Türkiye’den yapılacaksa İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerinin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, vize randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine, İngiltere’den yapılacaksa da İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) posta yoluyla gönderilerek yapılabilmektedir.

 

 

Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin hangi ülkeden başvuru yapacaklarına bağlı olarak başvuru yapacakları yer değişkenlik göstermektedir. İngiltere’de yasal olarak bulunan kişiler bu İngiltere vizesi türüne geçiş yapmak istemeleri durumunda İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) posta yoluyla başvurularını yapabileceklerdir. Türkiye’den başvuru yapacak olan başvuru sahipleri ise İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu’nda değerlendirilmek üzere yapacakları başvurularını belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere başvuru dosyasının gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alarak gerçekleştirebilirler. İngiltere’de posta yoluyla İngiltere İçişleri Bakanlığı’na ya da Türkiye’deki bir İngiltere Vize Başvuru Merkezine gerekli belgelerden oluşan başvuru dosyası teslim edilerek başvuru gerçekleştirilebilir.

Her iki ülkeden yapılacak olan Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında başvuru esnasında başvuru dosyası ile birlikte biyometrik bilgilerin de sunulması gerekir. Türkiye’den yapılan başvurularda alınan biyometrik bilgiler başvuru sahibinin fotoğrafı ve parmak izlerinden oluşmaktayken, İngiltere’den yapılan başvurularda ise bunlara ek olarak başvuru sahibinin imzası da alınmaktadır.

Ankara Antlaşması Vizesi başvurularının olumlu sonuç almanın en zor İngiltere vizesi başvuruları olduğu gerçeği bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda gerekli olan tüm belgelerle hatasız başvuru yapabilmek ve dolayısıyla olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak oldukça önemlidir. Hatasız ve eksiksiz bir başvuru yapabilmek isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services’den danışmanlık alarak karmaşık vize başvurusu sürecini kolaylaştırabilir ve olumlu sonuç alma ihtimalini arttırabilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 8911 defa görüntülendi

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi (İş Kurma Vizesi) Sıkça Sorulan Soruları