image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu yapacak başvuru sahiplerinin İngiltere’den veya Türkiye’den başvuru yapmalarına bağlı olarak gerekli İngiltere vizesi başvuru prosedürüne uymaları gerekir.

Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere’de iş kurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alabilmek için uymaları gereken bir vize başvuru prosedürü bulunmaktadır. Başvuru sahibinin bu başvuruyu hangi ülkeden yapacağına göre vize prosedürü değişiklik göstermektedir.

Türkiye’den yapılacak olan Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu için başvuru sahiplerinin geçerli bir pasaport ve firmamızla vize başvuru işlemlerinin başlatılmasının akabinde danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesinde belirtilen ve başvurunuzda olması gereken belgeler ve tercümelerinden oluşan başvuru dosyasını, biyometrik bilgileri (fotoğraf, parmak izleri) ile beraber İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim etmesi gerekir. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Gaziantep ve Bursa illerinde bulunan vize başvuru merkezlerinin başvuru sahibi için en uygun olanından alınacak olan randevuya katılarak İngiltere vizesi başvurusu yapılabilir. Bu merkezlere yapılan başvurular İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğunda değerlendirilmektedir.

İngiltere’de geçerli bir vize ile bulunurken de başvuru yapılabilen Ankara Antlaşması Vizesi başvurusunu İngiltere içinden yapacak olan başvuru sahipleri ise daha farklı bir başvuru prosedürüne uymak durumundadır. Bu durumda başvuru dosyasının ve biyometrik bilgilerin (fotoğraf, parmak izleri, imza) İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) sunulması gerekir. İngiltere’den başvuru yapacak olan başvuru sahiplerinin biyometrik bilgilerini verebilecekleri postaneler bellidir. Başvurusunu CSS Legal aracılığıyla yapacak olan başvuru sahiplerine uzman danışmanlarımız hangi postanelerden bu bilgileri vererek başvurularını gerçekleştirebileceklerine dair de bilgi vereceklerdir.

Yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği Ankara Anlaşması Vizesi başvuruları oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Eksiksiz bir başvuru dosyası hazırlamak ve dolayısıyla vize reddi almamak için bu başvurularda CSS Legal uzmanlarından vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 5755 defa görüntülendi

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi (İş Kurma Vizesi) Sıkça Sorulan Soruları