image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’den Yapılan Vize Başvurularında Biyometrik Bilgilerin Verilmesi

İngiltere’den yapılan vize başvuruları ve diğer bazı başvurular için verilmesi gereken biyometrik bilgiler; parmak izleri, fotoğraf ve imzadan oluşmaktadır.

biyometrik bilgiler

İngiltere’ye gitmek üzere yapılan vize başvuruları, İngiltere’de vize uzatmaları ya da oturum başvuruları, vizeyi yeni pasaporta transfer etme başvuruları ve İç İşleri Bakanlığı’ndan seyahat belgesi çıkarmak üzere yapılan başvurular için başvuru sahiplerinin biyometrik bilgilerini vermeleri gereklidir. İngiltere’den yapılan başvurularda verilmesi gereken biyometrik kayıtlar, başvuru sahibinin 10 parmağından alınan parmak izleri, yüzünün yakın plan dijital fotoğrafı ve imzasından oluşmaktadır.

Parmak izleri alınırken parmakları veya elleri olmayan başvuru sahiplerinin yalnızca dijital fotoğraf çektirmesi yeterli olacaktır. Bunun yanında İngiltere’den yapılan başvurularda 6 yaşın altındaki çocukların da parmak izlerini vermesine gerek bulunmamakta, yalnızca dijital fotoğraflarını vermeleri yeterli olmaktadır. Ayrıca 16 yaşından küçük olan çocuklar biyometrik kayıtları verirken bir ebeveyni ya da 18 yaşın üzerinde olan başka bir kişi tarafından çocuklara eşlik edilmesi gerekir.

Biyometrik bilgiler, 5 dakikadan daha kısa sürede alınmaktadır. Bu bilgileri İngiltere’den posta yoluyla başvuru yapacak olan kişiler belirlenmiş bulunan postanelerden verebilirler. Ayrıca bir Öncelikli Servis (Premium Service)’ten yararlanıldığı takdirde Öncelikli Servis Merkezi (Premium Service Centre)’ne de bu bilgiler verilebilmektedir. Bunun yanında Ekstra Öncelikli Servis (Super Premium Service) ile başvuru yapılırsa da Öncelikli Servis Merkezi görevlilerinden biri parmak izi, fotoğraf ve imzadan oluşan biyometrik bilgileri almak üzere başvuru sahibinin bildirdiği adrese gelecektir.

Birleşik Krallık içinden yapılan İngiltere vizesi başvuruları ve diğer başvurularda CSS & Co Legal Services Londra ofisi ile irtibata geçilerek profesyonel danışmanlık alınması eksiksiz bir başvuru yapabilmek için oldukça faydalı olacaktır. Çünkü İngiltere İç İşleri Bakanlığı (Home Office) vize memurları değerlendirme yaptıkları esnada herhangi bir hata veya eksik gördükleri takdirde başvurunun reddedilmesi kararı verebilmektedir. Vize başvuru süreci içerisinde, CSS Legal şikayet edilebilecek tüm sorunlara karşı danışanlarını bilgilendirmeyi görev bilen bir danışmanlık şirketidir. Bu karmaşık başvurularda CSS Legal yorum ve analiz uzmanlarından danışmanlık almak eksiksiz bir başvuru yapılmasını sağlayarak vize alınabilmesini kolaylaştıracaklardır. 

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Reddine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik mevzuatı/uygulamaları uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2463 defa görüntülendi