image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Türkiye AB Ankara Anlaşması Ne Zaman İmzalanmıştır?

Türkiye AB Ankara Anlaşması, 1963 yılında dönemin Avrupa Birliği ülkeleri ile İngiltere arasında imzalanmıştır. İngiltere, anlaşmayı imzalayan ülkelerden biri olmamasına karşın 1973’te AB’ye girerek anlaşmayı da kabul etmiş oldu.

Türkiye AB Ankara Anlaşması, Avrupa Birliği ülkeleri ile Türkiye arasında imzalanmış olup bu anlaşmanın hükümleri değiştirilemez ve ağırlaştırılamaz bir niteliktedir. Anlaşmanın ilkelerinden biri ile bu durum garanti altına alınmıştır. Ankara Anlaşması, 1963 yılında imzalanmıştır. İngiltere bu dönemde imzalayan ülkelerden biri olmamasına karşın 1973’te AB’ye girerek anlaşmayı da kabul etmiş oldu.

Ankara Anlaşması hükümlerine dayanarak ortaya çıkan Ankara Anlaşması Vizesi, Birleşik Krallık’ta iş kurmak isteyen ve 18 yaş üstünde bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği istisnai bir vize türüdür. Bu vize ile İngiltere’ye gidip iş kurduktan sonra vize uzatmaları ile toplamda 4 yıl bulunan kişiler sürekli oturum izni başvurusu, sürekli oturum iznini aldıktan 1 yıl sonra da İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapabilmektedir. Ankara Anlaşması Vizesi, sürekli oturum izni, İngiltere vatandaşlığı başvurularının hepsinde CSS Legal İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarından bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1036 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular