image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Turistik İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

“Turistik İngiltere Vizesi nasıl alınır?” öğrenmek, vize başvuruları, vize başvurularının gereksinimleri ve prosedürleri hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

Turistik İngiltere Vizesi ya da İngiltere Turist Vizesi olarak adlandırılan turistik vizeler, sadece İngiltere’ye değil diğer Birleşik Krallık ülkelerine de kısa süreli (1 yıl içerisinde toplamda 6 aydan kısa süreli olmak üzere) seyahat hakkı tanımaktadır. “Turistik İngiltere Vizesi nasıl alınır?” öğrenmek, vize başvuruları ve prosedürleri hakkında detaylı bilgi almak isteyenler CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler.

Turistik İngiltere Vizesi başvurularından önce başvuru sahiplerinin geçerli ve İngiltere ziyaretleri esnasında geçerliliğini koruyacak (en az 1 yıllık) pasaport sahibi olmaları gerekmektedir. Geçerli pasaport sahibi olmayan kişilerin İlçe Nüfus Müdürlüğüne giderek pasaport çıkarttırmaları gerekmektedir.

İngiltere Turist Vizesi başvuruları uzmanlarımız tarafından tedarik edilecek belge listesindeki belgelerin toplanması, tercümesi gerekli belgelerin tercümelerinin yapılması, vize/başvuru ücretlerinin yatırılmasının ardından başvuru formunun doldurulması, öncelikli/hızlandırılmış servislerden yararlanılma ihtiyacı bulunuyor ise bu konudaki ek prosedürlerin izlenmesi, uzmanlarımız ile irtibat halinde alınmış olacak randevudan önce tamamlanacak olan başvuru dosyasının başvuru sahiplerinin biyometrik bilgileri (beyaz arka planda çekilmiş fotoğraf ve parmak izleri) ile birlikte İngiliz Konsolosluğunca değerlendirilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru sahiplerinin elden teslimi ile yapılmaktadır.

Başvurularda dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi, başvurulacak İngiltere Turist Vizesi türünün kişinin seyahat amacı ile örtüşüyor olmasıdır. Örneğin, akademik bir kurumda araştırma yapmak amacı ile kısa süreli olarak İngiltere’ye seyahat edecek birisinin İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurusunda bulunması gerekmektedir. Kişinin yanlış veya seyahat amacı ile uyuşmayan bir vize türüne başvurması durumunda vize reddi alması söz konusudur. İngiltere Turist Vizesi türleri, hangi vize türlerinin hangi amaçlarla kullanılabilecekleri ve vize sınırlamaları hakkında CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz konularında danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.  İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek bizimle irtibata geçebilir, vize başvuru işlemleri, prosedürleri, gereksinimleri ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 1052 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular