image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Turist Vizesi İngiltere İçinden Uzatılabilir Mi?

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi verildiği takdirde vize sahiplerine kısa süreli olarak Birleşik Krallık’a seyahat hakkı sunmaktadır. Bu İngiltere vizesi türünün süresi İngiltere içerisinden uzatılamamaktadır.

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi, verildiği takdirde vize sahiplerine Birleşik Krallık ülkeleri olan İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’ya kısa süreli seyahat hakkı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür.

Ziyaret kapsamlı vizeler 2-5-10 yıllık olarak da verilebilmektedirler ve çoklu giriş imkânı sunmaktadırlar. Bununla birlikte vize sahipleri gelecekte yapacakları başvurularda veya gelecek İngiltere seyahatlerinde bir problemle karşılaşmamak için 1 yıl içerisinde toplamda 6 aydan uzun süre İngiltere’de kalmamalılardır. Bu süre değiştirilememektedir ve vizenin toplam süresinden bağımsızdır, yani vize süresinin 5 yıl olması durumunda Turist Vizesi İngiltere seyahatinin 5 yıl boyunca sürekli olarak devam etmesine olanak tanımamaktadır. İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizelerinin sınırlamaları ve sundukları haklar hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Turist Vizesi İngiltere içerisinden veya İngiltere dışından uzatılamaz. Aynı zamanda İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları İçin İngiltere Yerleşim Vizesi veya insan hakları başvuruları gibi istisnai başvurular haricinde ziyaret kapsamlı vizelerden diğer İngiltere vizesi türlerine geçiş yapılması da mümkün olmamaktadır.

CSS & Co Legal Services İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan başvuru sahiplerine hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere vizesi retlerine itiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services’in İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunmaktadır. Firmamızın vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, İngiltere Turist Vizesi başvuruları, ziyaret kapsamlı vizelerin sınırlamaları, İngiltere vizeleri ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 1214 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular