image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi

Birleşik Krallık’a ziyaret amacıyla 6 aydan kısa süreli gidecek olan kişilerin başvuracağı İngiltere vizesi türü, İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesidir.

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi, Birleşik Krallık’ta İngiltere'nin yanı sıra Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galleri de ziyaret edilebilmeyi sağlayan ziyaret kapsamlı bir İngiltere vizesi türüdür. Yani bu Birleşik Krallık ülkelerine seyahat edebilmek için ziyaret kapsamlı bu vizeyi almak yeterli olup başka herhangi bir vize türüne başvurulmasına gerek bulunmamaktadır.

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi’ne 6 aydan kısa süreli olarak turistik amaçla gitmek kaydıyla İngiltere’ye gitmek isteyenlerin başvurabilecekleri bir İngiltere vizesi türüdür. Ziyaret kapsamlı bu vize, başvuruları değerlendiren İngiltere Başkonsolosluğu tarafından 6 aylık veya 2 – 5 – 10 yıllık sürelerle verilebilir. Ancak talep edilen süreye göre vize harcı değişmekte ve hangi süre ile alınırsa alınsın 1 yıl içerisinde 6 aydan fazla İngiltere’de kalınamamaktadır.

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi’ne başavuru yapacak olan kişilerin sağlaması gereken birtakım şartlar vardır. Bu genel şartları ayrıca İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, İngiltere İş Ziyareti Vizesi, İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Sanatçı Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi, İngiltere Yatırımcı Ziyaretçi Vizesi gibi ziyaret kapsamlı vize türlerine başvuru yapacak olan kişilerin de başvuru yapacakları vize türünün özel şartlarına ek olarak sağlaması gerekir.

Ziyaret kapsamlı bu İngiltere vizesi türünde başvuru sahiplerinin öncelikle sağlaması gereken şart; İngiltere’yi yalnızca ziyaret edeceği ve Türkiye’ye geri döneceğidir. Bu bağlamda başvuru sahibinin dosyasında mutlaka uzmanlarımızın sağlayacağı belge listesindeki diğer belgelere ek olarak kişinin Türkiye’de işi olduğu, okumakta olduğu, yerleşik olduğu, aile bireylerinin tamamının burada olduğu gibi başvuru sahibinin kişisel durumuna göre çeşitli belgelerin eklenmesi gerekir.

genel ziyaret

Başvuru sahibinin geri dönüş yapacağını gösterebilmesinin dışında İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurusunda sağlaması gereken bir diğer şart; başvuru sahibinin gidiş- dönüş masrafları ve İngiltere’de bulunuyorken yapacağı masrafları karşılayabilmesi şartıdır. Başvuru sahibi, ziyaret kapsamlı bu vize türüyle İngiltere'de çalışamayacağı veya devlet sosyal yardımlarından yararlanamayacağı için başvuru sahibinin bulunacağı süre içerisinde yeterli maddi imkânlara sahip olduğunun belgelerle gösterilebilmesi olumlu sonuç alabilmesi için oldukça önem arz eder. 

CSS Legal danışmanları tarafından İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi’ne başvuru yapacak başvuru sahibine sağlanacak olan ve kişinin şahsi durumuna ve İngiltere’ye gidiş amacına uygun olarak başvurusunda bulunması gereken belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, bunların tercümelerinin yaptırılıp, bütün formların doldurulup, vize/başvuru ücretlerinin ödenmesinden ve bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra parmak izi ve fotoğrafın alınması yani biyometrik bilgilerin alınmasını sağlamak ve bununla birlikte randevu öncesinde hazır hale getirilmiş olan başvuru dosyasının İngiliz Konsolosluğunda incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak için teslim edilmesi ve kişiye en yakın başvuru merkezinden randevu almak ve bu randevu gün ve saatinde hazır olan başvuru dosyasını İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim ettikten sonra başvuru gerçekleştirilebilir. Bu karmaşık prosedürleri profesyonel destek ve danışmanlık alarak gerçekleştirmek isteyen ve vize başvuruları hakkında detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal ile iletişime geçebilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006 yılından bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile hem Türkiye’de hem de İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. CSS Legal, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası ve itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 16605 defa görüntülendi

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi Sıkça Sorulan Soruları