image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere ye Yatırım Vatandaşlık Hakkı Sağlar Mı?

İngiltere’ye yatırım vatandaşlık başvurusunda bulunmak için kullanılabilmektedir. Bunun yapılabilmesi için kişinin İngiltere Yatırımcı Vizesi sahibi olması ve belirli koşulları sağlaması gerekmektedir.

Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi, İngiltere, Avrupa Birliği ve İsviçre vatandaşları haricindeki ülkelerin vatandaşları tarafından İngiltere’de yatırımda bulunmak için başvurulabilen bir İngiltere vizesidir. İngiltere Yatırımcı Vizesinin sahiplerine sunduğu haklar uyarınca vize sahiplerinin bazı koşulları sağlamaları durumunda İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunmaları mümkün olmaktadır.

İngiltere’ye yatırım vatandaşlık koşullarından İngiltere’de belirli süre ile ikamet etmiş olma şartını sağlayabilmektedir. İngiltere vatandaşlığı başvurularında başvuru sahiplerinin en az 5 yıl boyunca ve başvurudan önce en az 12 ay boyunca sürekli oturum izni ile İngiltere’de bulunmuş olmaları gerekmektedir. Sürekli oturum izni başvuruları çoğu vize için vize sahibinin toplamda 5 yıl boyunca İngiltere’de bulunmuş olması ile yapılabilmektedir. Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi sahipleri için bu durum farklıdır. Bu vizeye sahip olan kişiler yaptıkları yatırımın miktarına bağlı olarak 2, 3 veya 5 yıl içerisinde sürekli oturum izni başvurusunda bulunabilmektedirler. 

İngiltere’ye yatırım ile vatandaşlık alınabilmesi için başvuru sahiplerinin yerine getirmeleri gereken İngilizce dil bilgisi yeterlilik şartı bulunmaktadır. Tier-1 İngiltere Yatırımcı Vizesi başvurularında İngilizce yeterlilik şartı aranmamakla birlikte İngiltere vatandaşlığı başvurusunun yapılabilmesi için yerine getirilmesi gereken İngilizce yeterlilik şartı vardır. Yatırım vizesi sahipleri vatandaşlık başvurusunda bulunmak için aynı zamanda Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavını da geçmek durumundadırlar. Vatandaşlık başvurularının yapılabilmesi için geçilmesi gereken sınavlar hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, İngiltere’de ve Türkiye’deki başvuru sahiplerine hizmet veren bir danışmanlık şirketidir. 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services’in vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak irtibata geçebilir, İngiltere yatırım vatandaşlık başvurularının gereksinimleri, şartları, süreçleri ve prosedürleri hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 827 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular