image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’ye Vatandaşlık Başvurusu Nasıl Yapılabilir?

İngiltere’ye vatandaşlık başvurusu yapılabilmesi için başvuru sahiplerinin belirli koşulları sağladıklarını ispat etmeleri gerekmektedir. Vatandaşlık başvurularında kullanılan başvuru dosyalarının içeriği hakkında CSS Legal vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’ye vatandaşlık başvurusu yapabilmek için gerekli olan ilk şart başvuru sahiplerinin 18 yaşını doldurmuş olmalılardır. 16 Yaş Altı Çocuklar için İngiliz Vatandaşlığı başvuruları bu durumun istisnası olabilseler de bu başvuruların kendilerine özgü gereksinimleri bulunmaktadır. 16 yaşın altındaki kişiler için İngiltere vatandaşlığı başvuruları hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere’ye vatandaşlık başvurusu yapmak isteyen kişilerin belirli şartları sağladıklarını ispat etmeleri gerekmektedir. Bu şartlar arasında kişilerin başvuruları öncesinde belirli süre ve belirli statü ile İngiltere’de ikamet etmiş olmaları yer almaktadır. İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunacak kişilerin başvurudan önce bir İngiltere vizesi sahibi olarak en az 5 yıl süre ile İngiltere’de ikamet etmiş ve bu süre içerisinde 450 günden uzun olarak İngiltere dışında bulunmamış olmalıdır. Bu gereksinime ek olarak başvuruda bulunmak isteyen kişilerin başvurudan önce en az 12 ay boyunca sürekli oturma izni sahibi olmuş olmaları gerekmektedir. İngiltere vatandaşlığı başvurularında aranan ikamet süresi şartı ve bu şartın nasıl yerine getirilebileceği hakkında firmamız uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’ye vatandaşlık başvurusu yapılabilmesi için başvuru sahibinin belirli seviyenin üzerinde İngilizce dil bilgisine sahip olması gerekmektedir. Bu koşulun yerine getirilebilmesi için başvuru sahibinin IELTS Life Skills, IELTS for UKVI veya Trinity College London’un ilgili sınavlarında başarılı olması gerekmektedir. Başvuru sahiplerinin geçmeleri gereken bir diğer sınav ise İngiltere’de güncel olaylar ve İngiliz kültürü hakkında soruların yer aldığı Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavıdır. Bu sınavda başarılı olunması vatandaşlık başvurularının yapılabilmesi için gereklidir. Life in the UK sınavı hakkında detaylı bilgi edinmek için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. CSS Legal vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilirsiniz. Firmamız uzmanları başvuru sahiplerine İngiltere’ye vatandaşlık başvurusu, vatandaşlık başvurularının gereksinimleri ve başvuru prosedürleri konusunda detaylı bilgi ve profesyonel destek sağlayacaklardır.

Bu sayfa 890 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular