image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvurusu Kabul Etmekte Midir?

İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosluğu vize başvurularını kabul etme, değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisine sahip tek İngiltere temsilciliği birimi olmasına karşın doğrudan başkonsolosluğa müracaat edilmesi ile vize başvurusunda bulunmak mümkün olmamaktadır.

İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye içerisinden gerçekleştirilen İngiltere vizesi başvurularını kabul etme, değerlendirme ve sonuçlandırma yetkilerine sahiptir. Bu yetkiler Türkiye içerisinde bulunan İngiltere temsilcilik birimleri Antalya’da bulunan İngiltere Muavin Konsolosluğu, İzmir’de bulunan İngiltere Konsolosluğu, Ankara’da bulunan İngiltere Büyükelçiliği, Fethiye, Bodrum ve Marmaris’te bulunan İngiltere Fahri Konsolosluklarına verilmemiştir.

İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosluğu direk müracaat edilerek vize başvurusunda bulunulabilen bir merci değildir. Vize başvuruları gerekli belgeler toplandıktan, belge tercümeleri yapıldıktan, vize başvuru formu doldurulduktan sonra gerekli prosedürler izlenerek tamamlanan başvuru dosyalarının firmamız uzmanları ile iletişim halinde alınmış olan başvuru randevusunun gün ve saatinde İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru sahipleri tarafından teslim edilmesi ile yapılmaktadır. Başvuru dosyaları ile birlikte başvuru sahiplerinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izleri) de teslim edilmelidir. Firmamız aracılığı ile yapılacak başvurularda uzmanlarımız başvuru sahiplerine gereken belgelerin tam bir listesini sunacaklar, başvuru sahipleri ile iletişim halinde başvuru randevusunu alacaklar ve başvuru prosedürleri hakkında gerekli bilgilendirmelerde bulunacaklardır. CSS Legal vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile iletişime geçerek firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosluğu başvuru sahiplerinin vize başvurularının sonuçlarını öğrenmek için irtibata geçebilecekleri bir temsilcilik birimi değildir zira vize başvurularının sonuçları İngiltere temsilcilik birimlerinden değil başvurunun yapıldığı İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınmaktadır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services, Türkiye’de ve İngiltere’de bulunan başvuru sahiplerine hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. CSS Legal’in vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere vizesi başvuruları, başvuru prosedürleri ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bu sayfa 838 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular