image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Oturum Alma İçin Gerekenler Nelerdir?

İngiltere’de oturum alma için gerekenler ve İngiltere sürekli oturum izni başvuruları hakkında CSS Legal vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İngiltere’de oturum alma için izlenebilecek iki yol vardır. Bunlardan ilki geçici oturum izni niteliğinde bir İngiltere vizesi sahibi olunmasıdır. Örneğin, İngiltere Çalışma/İş Vizesi kapsamındaki vize türleri vize sahiplerine İngiltere’de belirli bir işveren için çalışma hakkı vermektedirler ve bu süre zarfında kişilerin İngiltere’de ikamet etmeleri gerekeceğinden geçici oturma izni niteliği taşırlar. Hangi vize türlerinin geçici oturma izni niteliğinde olduğu hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’de oturum alma için izlenebilecek ikinci yol ise belirli koşulların yerine getirilmesi durumunda sürekli oturum izni başvurusunda bulunmaktır. Sürekli oturum izni başvurusunda bulunulabilmesi için yerine getirilmesi gereken ilk koşul başvuru sahiplerinin belirli süre ile İngiltere’de ikamet etmiş olmalarıdır. Bu süre sahip olunan İngiltere vizesi türüne göre değişebilmektedir. Örneğin, Tier-2 İngiltere Genel Çalışma Vizesi sahipleri 5 yıl sonunda sürekli oturum izni başvurusunda bulunabiliyorlarken İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi sahipleri için bu süre 10 yıl olarak belirlenmiştir. Başvuru sahiplerinin vize türleri için geçerli olan süre gereksinimini sağlamıyor olmaları durumunda sürekli oturum izni başvurusunda bulunmaları mümkün değildir. Farklı vize türlerinin süre gereksinimleri hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile görüşebilirsiniz.

Sürekli oturum izni başvurusunda bulunulabilmesi için başvuru sahiplerinin sağlamaları gereken İngilizce yeterlilik şartı da bulunmaktadır. Başvuru sahipleri bu şartı sağlayabilmek için IELTS Life Skills, IELTS for UKVI veya Trinity College London’un ilgili sınavlarını geçmek durumundadırlar.

Başvuru sahipleri İngilizce yeterlilik şartını sağlamak için girmeleri gereken sınavların yanı sıra Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavından da geçmelidir. Life in the UK sınavı hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilir veya web sitemizin ilgili sayfasını inceleyebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır.  CSS Legal vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak irtibata geçebilir, sürekli oturum izni başvuru şartları, vize başvuru işlemleri ve göçmenlik kuralları hakkında her konuda detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 864 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular