image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Oturma İzni Nasıl Alınır?

“İngiltere’de oturma izni nasıl alınır?” sorusu başvuru sahiplerince sıkça sorulan sorulardandır Oturma izni alınması için hangi koşulların yerine getirilmeleri gerektiği hakkında CSS Legal uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

“İngiltere’de oturma izni nasıl alınır?” sorusu CSS Legal uzmanlarına sıklıkla yöneltilen soruların başında gelmektedir. İngiltere’de oturma izni alınabilmesi için iki yol vardır. Bunlardan ilki, başvuru sahiplerinin geçici oturma izni niteliği taşıyan İngiltere vizesi türlerinden birisine sahip olmalarıdır. İngiltere Evlilik/Yerleşim Vizesi türleri ve çoğu İngiltere Çalışma/İş Vizesi türü geçici oturum izni hakkı sunmaktadır, yani bu kapsamdaki vizelerden birisine sahip olan kişiler vizelerinin sundukları imkânlar çerçevesinde İngiltere’de ikamet edebilmektedirler. Geçici oturma izni niteliğindeki İngiltere vizeleri, bu vizelerin sundukları haklar ve sınırlamaları hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

“İngiltere’de oturma izni nasıl alınır?” sorusuna verilebilecek bir diğer yanıt olarak; İngiltere’de oturma izni alınabilmesinin ikinci yolu belirli koşullar sağlandığı takdirde sürekli oturma izni başvurusunda bulunulması şeklindedir. Sürekli oturma izni başvurularının yapılabilmeleri için her şeyden önce başvuru sahiplerinin belirli süre ile İngiltere’de ikamet etmiş olmaları gerekmektedir. Çoğu vize türü için bu süre vize uzatmaları ile birlikte 5 yıl olarak belirlenmiştir fakat bu durum kişinin sahip olduğu İngiltere vizesi türüne göre değişebilmektedir. Örneğin, İngiltere Yatırımcı Vizesi sahipleri yapmış oldukları yatırımın miktarına bağlı olarak 2 yıl, 3 yıl ya da 5 yıl içerisinde sürekli oturma izni başvurusunda bulunabilmektedirler. Sürekli oturma izni başvurusunda bulunulabilmesi için farklı vize türlerinin gerektirdiği süreler hakkında CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’de oturma izni alınabilmesi için yerine getirilmesi gereken İngilizce yeterlilik koşulu bulunmaktadır. Başvuru sahiplerinin bu koşulu yerine getirdiklerini ispat edebilmek için IELTS Life Skills, IELTS for UKVI sınavlarından birisini geçerek buna dair belgeyi başvurularında sunmaları gerekmektedir. Bu koşulun sağlanması için Trinity College London’un ilgili sınavına girilmesi de mümkündür.

Başvuru sahiplerinin dil bilgisi sınavlarının yanı sıra Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavından da geçmeleri gerekmektedir. Life in the UK sınavından başarılı olunmaması durumunda sürekli oturma izni başvurusu yapılamaz. Bu sınav hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizin ilgili sayfasını ziyaret edebilir veya firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak iletişime geçebilir, sürekli oturma izni başvuruları ve bu başvurularının gereksinimleri hakkında her konuda detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 1532 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular