image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Çalışma İzni Şartları Nelerdir?

İngiltere'de çalışma izni şartları sahip olunan vize türüne göre değişebilmektedir. Bu şartlar hakkında firmamız uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere'de çalışma izni şartları sahip olunan vize türüne göre değişebilmektedir. İngiltere Çalışma/İş Vizesi vize sahiplerine İngiltere'de bulunan bir işveren için çalışma hakkı tanımaktadır. Çoğu iş vizesi başvurusunda başvuru dosyasında yalnızca İngiltere'de bulunan bazı işverenler tarafından çıkartılabilen Sponsorluk Sertifikasının (CoS-Certificate of Sponsorship) yer alması gereklidir. Vize sahipleri yalnızca Sponsorluk Sertifikası çıkartmış kurumlar için çalışabilmektedirler.

Benzer olarak Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi de sahiplerine yarı zamanlı olarak çalışma hakkı tanınmaktadır. Bu vize türüne sahip olan kişiler eğer lisans altı seviyede eğitim görüyorlarsa haftada 10 saat, lisans ve üstü seviyelerde eğitim görüyorlarsa haftada 20 saat çalışabilmektedir. Fakat, Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi kişinin İngiltere'de çalışması değil uzun süreli eğitim programına katılması için başvuru yapılabilen bir İngiltere vizesidir. İngiltere'ye gidiş amacı çalışmak olan kişilerin bu vizeye değil, İngiltere Çalışma/İş Vizesine başvurmaları gerekmektedir.

İş vizeleri aynı zamanda vize sahiplerinin çalışabilecekleri iş dallarına da sınırlama getirebilmektedir. Örneğin, Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi yalnızca 5 kategoriye dahil olan iş dallarında çalışılmasına olanak tanıyabilmektedir. İngiltere Çalışma/İş Vizesi türleri, İngiltere’de çalışma izni şartları hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006'dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere'de çalışma izni şartları, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Çalışma/İş Vizeleri, vize başvuruları, göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 1235 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular