image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi Reddi Alınırsa Ne Yapılabilir?

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi reddi alınması durumunda başvuru sahiplerinin itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusunda bulunmaları mümkündür.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, alındığı takdirde vize sahibine Birleşik Krallık’ta 6 aydan kısa süreli eğitim programlarına katılma hakkı veren bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi reddi alınması halinde başvuru sahiplerinin mahkemeye başvurarak itiraz davası açma ya da idari itiraz hakları bulunmamaktadır. Başvuru sahiplerinin vize reddi ile karşılaşmaları durumunda sahip oldukları hak itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yapmaktır. İtiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu, reddedilen başvuru dosyasının tekrar ve ilk sefere nazaran daha detaylı hazırlanarak tekrar teslim edilmesi ile yapılır. İtiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurularının gereksinimleri ve prosedürleri hakkında firmamız danışmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi reddi alınmasında önemli rol oynayabilecek etmenlerden birisi, kişinin seyahat amacına uygun olmayan bir İngiltere vizesi türüne başvurmuş olmasıdır. Birleşik Krallık’a gidiliş amacı ile başvurulan vize türü arasında uyuşmazlık olması durumunda başvurunun reddedilmesi söz konusudur. Örneğin, İngiltere’de 6 ay ila 11 ay arası sürelerle eğitim görmek isteyen birisinin İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesine değil, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Vizesine başvurması gerekmektedir. İngiltere vizesi türleri ve başvuru gereksinimleri hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz.

Benzer olarak, başvuru sahibinin İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi başvurusunun makul bir başvuru olduğunu ispatlayabilmesi, başvurunun başarıya ulaşabilmesi için gereklidir. Başvuru sahibinin şartlarına ya da seyahat amacına uygun olmayan bir başvuruda bulunması başvurunun olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilmektedir. Bu hususa örnek olarak kişinin göreceği eğitimin masraflarını ve İngiltere’de kaldığı süre esnasında oluşabilecek masrafları karşılayabileceğinin ispatı gösterilebilir. Eğer başvuru sahibinin masrafları bir sponsor tarafından karşılanacak ise oluşacak masrafların ne kadarını sponsorun üstleneceğini başvuru dosyasına eklenecek bir sponsorluk belgesi ile göstermek durumundadır. Hangi başvuruların makul sayılabileceğini, başvurular için yapılması gereken düzenlemeler ve sunulabilecek belgeler hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmıştır. Firmamız uzmanları ile iletişime geçmek, İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi reddi durumunda yapılabilecekleri, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında her tür konuda detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayabilir veya ofislerimize gelerek bizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfa 969 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular