image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?

“İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi kaç günde çıkar?” sorusunun cevabı, başvurunun gereksinimlerine göre değişebilmektedir.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, alındığı halde vize sahiplerine Birleşik Krallık’ta 6 aydan kısa süreli eğitim programlarına katılma hakkı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi başvuruları uzmanlarımız tarafından sağlanan belge listesindeki belgelerin derlenmesi, tercümesi gerekli belgelerin tercümelerinin yapılması, başvuru formunun doldurulması, uzmanlarımız tarafından alınacak randevudan önce tamamlanacak olan başvuru dosyasının başvuru sahibinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izi) ile birlikte İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru sahiplerinin elden teslim etmesi ile yapılmaktadır.

Başvuru sürecinin alacağı zaman başvurunun içeriğine göre değişkenlik gösterebilmektedir. “İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi kaç günde çıkar?” sorusunun cevabı, başvuru dosyasının İngiliz Konsolosluğu tarafından değerlendirmeye alınmasından sonra ortalama 3 haftadır. Başvuruların değerlendirilme süreleri başvuru dosyalarının içeriklerine, İngiliz Konsolosluğunun yoğunluk oranına vb. bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Yani başvurular daha kısa ya da daha uzun sürelerde sonuçlanabilmektedir. Başvuruların daha kısa ya da daha uzun sürelerde sonuçlanması başarısız ya da başarılı oldukları şeklinde yorumlanmamalıdır. 

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi başvurularında daha hızlı sonuç alınması isteği ya da ihtiyacı var ise kullanılabilecek olan öncelikli/hızlandırılmış servisler bulunmaktadır. Bunlardan Öncelikli Servis (Priority Visa Service) başvuruların ortalama değerlendirme süresi olan 15 iş günü yerine 5 iş günü içerisinde, Süper Öncelikli Servis (Super Priority Visa Service) ise 24 saat içerisinde sonuçlanmasına olanak tanıyabilmektedir. Öncelikli/hızlandırılmış servisler, kullanım alanları ve bu servislerin kullanılması halinde başvuruların sonuçlanma süreleri hakkında firmamız uzmanları ile görüşerek bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS & Co Legal Services’in İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunmaktadır. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak ya da ofislerimizi ziyaret ederek firmamız uzmanları ile irtibata geçebilir, “İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi kaç günde çıkar?”, vize başvuru süreleri, öncelikli/hızlandırılmış servisler, vize başvuruları ve göçmenlik kuralları ile ilgili bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 1014 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular