image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesinden Ret Alanlar Neler Yapabilir?

İngiltere vizesinden ret alanlar, CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçerek itiraz başvurusu yapıp yapamayacakları ve sonucu nasıl olumluya çevirebilecekleri hakkında detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirebilirler.

İngiltere vizesi başvurusu reddedilen başvuru sahiplerinin bu redde karşı itiraz hakkı bulunabilmektedir. İtiraz hakkı; itiraz davası (appeal), idari itiraz (administrative review) ve itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu (re-consideration) olmak üzere üçe ayrılmaktadır. Bu haklara sahip olup olmadığı ve ne kadar süre içerisinde itiraz kapsamlı başvuru yapılabileceği başvuru sahibine gönderilen ret mektubunda bildirilmektedir.

Vize reddi alan kişinin ret mektubunda tam kapsamlı itiraz hakkı olan itiraz davası (appeal) varsa başvuru sahibi mektupta belirtilen süre içerisinde İngiltere göçmenlik mahkemesine başvurarak sonucunun değiştirilmesi talebinde bulunabilir. İdari itiraz (administrative review) ise yine ret mektubunda bu hakka sahip olunup olunmadığı bildirilen bir itiraz hakkıdır. Bu itiraz türü, başvuruyu değerlendiren vize memurunun hatalarına karşı doğrudan idareye yapılabilmektedir. İtiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları (re-consideration) ise idari itiraz ya da itiraz davası gibi bir itiraz hakkı olmayıp başvuru sahibinin vize reddi alması sonrasında yeni/ek belgelerle itiraz kapsamlı yeni bir vize başvurusu yapmasını sağlamaktadır.

Bu başvuruyu gerçekleştirmek üzere CSS Legal’in uzman danışmanları ile iletişime geçilmesi faydalı olacaktır. Yukarıda açıklanmış olan itiraz türlerine başvuru yapmak için CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçilmesi prosedürlere en uygun şekilde başvuru yapabilmek, yeniden vize reddi almamak ve olumsuz sonucu olumluya çevirme ihtimalini arttırabilmek için oldukça yararlı olacaktır.

CSS Legal, 2006 yılından bu yana vize danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1004 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular