image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Yeşil Pasaport ile Alınırken Hangi Prosedürler İzlenmelidir?

İngiltere vizesi yeşil pasaporta sahip bireyler tarafından da alınması gerekli olan İngiltere’ye giriş çıkışların yapılmasını sağlayan prosedürlerden biridir.

Yeşil pasaport diğer adıyla hususi pasaport Türkiye’de resmi bir kuruma bağlı olarak çalışan, resmi bir kurumdan emekli olan vb. bireylerin kendisi, eşi ve 25 yaşını doldurmamış çocuklarının yaralanabileceği pasaport türüdür. Yeşil pasaport için nüfus cüzdanı, bireyin resmi kurumda çalıştığına veya emekli olduğuna dair belge, yeşil (hususi) pasaport başvuru formu, fotoğraf vb. gibi belgeler ile yaşadığınız ilin Nüfus Müdürlüğüne veya yurtdışındaki Türkiye Cumhuriyeti temsilciliklerine şahsen başvuruda bulunabilirsiniz. 

İngiltere vizesi yeşil pasaport sahibi olan bireyler için de alınması gereken İngiltere’ye seyahat edebilmemizi sağlayacak olan resmi prosedürlerden bir tanesidir. İngiltere vizesi başvurusu yapmak isteyen yeşil pasaport sahibi seyahatinin türüne göre İngiltere vize türlerinden birine başvuru yaparken izlemesi gereken belirli adımları eksiksiz olarak uygulaması gereklidir. İngiltere vize türüne göre başvuru formu doldurulmalı, vize başvuru harcı yatırılmalı ve böylece başvuru işlemleri başlatılmalıdır. Vize harcını yatırmayan bireyler başvuru için gerekli olan belgeleri temin edemeyecek ve başvuru işlemlerini başlatmış sayılmayacaktır. CSS Legal uzman danışmanlarından edinilen başvuru için gerekli belgeler listesi bireyin başvurduğu vizenin türüne ve bireyin yaşam şartlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu evrakları eksiksiz olarak toparlayarak başvuru dosyasına koyan bireyler biyometrik bilgilerle birlikte başvuru dosyasını randevu alınan gün ve saatte başvuru merkezine teslim etmelidir. İngiltere’nin İstanbul konsolosluğunda değerlendirilecek olan vize başvuruları ortalama 3 hafta içinde sonuçlanmaktadır. Bu süre Öncelikli Servisler kullanılarak kısaltılabilir. İngiltere vizesi başvuruları, İngiltere vizesi başvurularında gerekli belgeleri ve Öncelikli Servisler hakkında detaylı bilgiyi CSS Legal uzman danışmanlarından elde edebilirsiniz. İngiltere vizesi başvuruları ve pasaport başvurusu konusunda detaylı bilgi arayan herkes CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında Londra, Ankara, İstanbul ofislerinde 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir şirkettir.

İngiltere vizesi yeşil pasaport ile alınabilir mi, yeşil pasaport sahibiyim İngiltere’ye giriş için vize gerekli mi, İngiltere vizesi başvurusu nasıl yapılmalıdır gibi sorular kafasını kurcalayan bireyler CSS Legal İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, İngiltere vatandaşlık ve vize başvuru işlemlerine zaman kaybetmeden başvurabilir.

Bu sayfa 1643 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular