image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Schengen Vizesi Midir?

İngiltere vizesi, Schengen vizesi olmayıp İngiltere’den Avrupa Birliği’ne geçiş yapacak olan kişilerin İngiltere vizesi dışında bir de Shengen vizesi alması gerekmektedir.

İngiltere vizesi sahipleri Birleşik Krallık ülkelerinden Güney İrlanda hariç İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya, Galler ülkelerine giriş yapabilirler. Birleşik Krallık’ta İngiltere vizesi ile bulunurken buradan Avrupa Birliği ülkelerinden birine geçiş yapacak olan kişilerin Schengen vizesi almaları da gerekir. İngiltere vizesi ile Schengen ülkelerine giriş yapılamadığı gibi Shengen vizesi ile İngiltere’ye girilebilmesi de mümkün değildir.

İngiltere öğrenci vizesi, İngiltere ziyaretçi vizesi, İngiltere çalışma vizesi ve İngiltere yerleşim vizesi gibi kategorilere ayrılan İngiltere vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılması ve mümkünse bu başvurularda profesyonel destek alarak prosedürlere en uygun şekilde başvuru yapılması yararlı olmaktadır. Vize başvurularında profesyonel destek almak üzere başvuru sahipleri CSS Legal ile irtibata geçebilirler.

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1093 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular