image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Reddi Alanlar İtiraz Dilekçesi Doldurmalı Mıdır?

İngiltere vizesi reddi alanlar için itiraz dilekçesi doldurmak zorunlu olmayıp itiraz dilekçesi olarak bilinen belgenin vize reddi alma sebeplerinin ortadan kaldırılarak olumsuz sonucun olumluya çevrilmesi talebinde bulunulan belge olduğu bilinmelidir.

İngiltere vizesi reddi alanlar itiraz dilekçesi doldurmak zorunda değildir. Başvuru sahiplerinin itiraz dilekçesi olarak bildiği belge aslında itiraz başvurusu yapılırken vize reddine karşı yapılan savunmayı içeren belgedir. Vize reddi alan bireylerin kullanabilecekleri vize reddine itiraz başvuruları yollarının prosedürlerini uygulaması gereklidir. İngiltere vize reddine itiraz yolları; vize reddine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu (re-consideration), idari itiraz (administrative review) ve itiraz davası (appeal) olarak üçe ayrılmıştır. Bu itiraz yollarını kullanmak isteyen bireyler başvurduğu vize türüne ve başvurunun neden reddedildiğine göre bu itiraz yollarını kullanabilecektir.

Örnek olarak; İngiltere Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurularında vize reddi alan bireyler idari itiraz ve yeniden değerlendirme yolunu kullanabilirler. İdari itiraz, vize memurunun bir hatasından dolayı vize reddi alındığı, başka bir vize memurunun başvuru dosyasını inceleme talebinde bulunulduğu itiraz yoludur. Vize memurunun yapmış olabileceği hatalar; yanlış göçmenlik kurallarının uygulanması, puan bazlı sisteme dahil olan vize türleri başvurularında puanın yanlış hesaplanmış olması vs. olarak örneklendirilebilir. Tier-4 Öğrenci Vizesi başvuruları ve vize reddi alındıysa itiraz yolları hakkında detaylı bilgiyi CSS Legal uzmanlarından edinebileceksiniz.

İngiltere vize sonucuna itiraz etme niyetinde olan kişiler adına vize ret mektubunda yazan nedenlere ve başvuru yapılan vize türüne göre itiraz hakkı olup olmamasına göre vize reddine itiraz yolunun bulunup bulunmadığı büyük önem taşımaktadır. Vize reddine itiraz başvurusunu CSS Legal uzmanlarıyla yapmaya karar veren bireyler için alanında profesyonel danışmanlarımız İngiltere vizesi reddi alanların ret almasına sebep olan durumların nasıl ortadan kaldırılabileceği ve savunma belgesinin nasıl hazırlanacağı hususunda çalışmalar yaparak olumsuz sonucu yüksek oranlarla olumluya çevirebilmektedir.

CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

İngiltere vizesi ve vize reddine itiraz başvuruları için danışmanlarımıza telefon aracılığıyla veya Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek ulaşabilir, her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.

İngiltere vizesi red alanlar neler yapabilir, İngiltere vize reddine sebep olacak durumlar nelerdir, İngiltere vize reddi almamak için neler yapılabilir, İngiltere vizesi reddine itiraz yolları nelerdir gibi sorularınız varsa CSS Legal İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak tüm sorularınıza yanıt bulabilir, İngiltere vizesi ve İngiltere vize reddi başvuru işlemlerine zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 753 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular