image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Reddedildiğinde Mahkemeye Gidilebiliyor Mu?

İngiltere vizesi reddedildiği takdirde bazı kategorilerde mahkemeye itiraz davası açma hakkı bulunurken bazı kategorilerde bulunmamaktadır.

İngiltere vizesi başvuruları, belgelerde eksik, hata, yalan beyan olması, başvurunun ikna edici ve tutarlı olmaması, kişinin geri dönmeyeceğine dair şüphenin yüksek olması gibi hallerde vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. Vize reddi alan başvuru sahiplerinin bu retlere karşı itiraz hakkı bulunmaktadır. Başvuru sahibinin itiraz hakkının kapsamına dair bilgi kendisine gönderilecek olan ret mektubunda detaylı olarak bildirilmektedir. Bu mektupta ayrıca itiraz başvurusu yapma süresinin ne kadar olduğu da belirtilmekte olup bu süreler geçmeden ret alan kişilerin CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçerek itiraz başvurularını gerçekleştirmeleri faydalı olacaktır.

İtiraz başvuruları, itiraz davası (appeal)idari itiraz (administrative review) ve itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu (re-consideration) olmak üzere üçe ayrılmaktadır. Bu haklardan en geniş kapsamlısı olan itiraz davası (appeal), İngiltere Göçmenlik Mahkemesine dava açarak kullanılabilen bir itiraz hakkıdır. Bu hakkı kullanabilmek için CSS Legal danışmanlarıyla iletişime geçilmesi prosedürlere en uygun şekilde başvuru yapabilmek ve olumsuz sonucu olumluya çevirme ihtimalini arttırabilmek için oldukça yararlı olacaktır.

CSS Legal, 2006 yılından bu yana vize danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 981 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular