image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Red Olursa Neler Yapılabilir?

İngiltere vizesi red olursa başvuru sahipleri idari itiraz, itiraz davası ya da itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yaparak bu karara itiraz edebilirler.

İngiltere vizesi başvurusunda şartları yeterli ölçüde sağlayamayan, yanlış vize türüne başvuru yapan, İngiltere’den dönmeyeceğine dair bir şüphe oluşturan, ikna edici, gerçekçi ve inandırıcı bir başvuru yapamayan, eksik ya da hatalı bir başvuru yapan kişilerin başvurusu genellikle vize reddi ile sonuçlanmaktadır. İngiltere vizesi red olursa başvuru sahipleri idari itiraz, itiraz davası ya da itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yaparak bu karara itiraz edebilirler. Vize ret mektubunu alan başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler.

İtiraz davası, tam kapsamlı itiraz hakkı olup İngiltere Göçmenlik Mahkemesine dava açarak kullanılabilen bir itiraz hakkıdır. İdari itiraz, başvuruyu değerlendiren vize memurunun hatalarına karşı doğrudan idareye yapılabilen bir itiraz türüdür. İtiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları ise vize ret kararlarının tekrar incelenerek karara bağlanması talebinin yapılabildiği itiraz kapsamlı bir başvurudur. Bu başvuru, idari itiraz ya da itiraz davası gibi bir itiraz hakkı olmayıp başvuru sahibinin vize reddi alması sonrasında yeni/ek belgelerle itiraz kapsamlı yeni bir vize başvurusu yapmasını sağlar.

Kişinin ret mektubunda bir itiraz hakkının (idari itiraz ya da itiraz davası) olup olmadığı ve bu hakkı ne kadar süre içerisinde kullanabileceğine ilişkin detaylar yer alacaktır. Bu hakkı kullanabilmek ya da itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yapabilmek için CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçilmesi prosedürlere en uygun şekilde başvuru yapabilmek ve olumsuz sonucu olumluya çevirme ihtimalini arttırabilmek için oldukça yararlı olacaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında danışmanlık yapan, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 974 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular