image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

“İngiltere vizesi nasıl alınır?” sorusunun yanıtı, İngiltere vizesi başvuru prosedürüne uygun bir vize başvurusu yapmaktır.

İngiltere’ye hangi amaçla gidilecek olursa olsun vize alabilmek için İngiltere vize ve göçmenlik kanun ve yönetmeliklerince belirlenmiş başvuru prosedürüne uygun bir başvuru yapması gerekir. “İngiltere vizesi nasıl alınır?” sorusunun cevabı budur. Aksi bir durumda vize reddinden İngiltere vize başvuru yasağına kadar birçok olumsuz sonuç ile karşılaşılabilir.

Başvuru prosedürleri gereğince İngiltere vizesine başvurmak isteyen kişilerin başvuru tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan bir pasaporta sahip olmaları gerekmektedir. Bunun ardından başvuru işlemlerine başlayabilmek için ilk önce başvuru yapılacak İngiltere vizesi türünün belirlenmesi gerekir. Vize türünün belirlenmesinin ardından başvuru sahibinin koşullarına göre çeşitli evrakların toplanması ve başvuru dosyasının hazırlanması gerekir. Evrakların tamamlanması sonrası belgelerin tercümeleri yaptırılarak başvuru dosyasının son şeklini alması sağlanır. Başvuru dosyasının hazırlanmasının ardından başvuru formunun doldurulması ve sonrasında İngiltere Vize Başvuru Merkezinden uygun gün ve saatte randevu alınması gerekir. Alınan bu randevuya başvuru sahibi bizzat katılarak başvuru dosyası ile birlikte biyometrik bilgilerini (parmak izleri, fotoğraf) de vererek geçerli bir başvuru gerçekleştirebilecektir. 

Yukarıda anlatılan vize başvuru prosedürlerine uygun bir başvuru gerçekleştirilmediği takdirde vize reddi alınacağı hususuna dikkat etmelidir. Başvuru prosedürüne uygun bir başvuru gerçekleştirmek ve vize reddi almamak için başvuru sahipleri CSS Legal ile iletişime geçebilirler.

CSS Legal, 2006 yılından bu yana vize danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 720 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular