image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi İtiraz Hakkı Hangi Türlerde Bulunmaktadır?

İngiltere vizesi itiraz çeşitleri üç şekilde olmakla birlikte bunlara başvuru yapabilmek için her birinin kendi başvuru prosedürü olduğu ve başvurusu yapılabilecek vize türlerinin sınırlı olduğu bilinmelidir.

İngiltere vizesi itiraz etmek isteyen bireyler idari itiraz (administrative review), itiraz davası (appeal) ve yeniden değerlendirme (re-consideration) başvurusu yapabilecektir. Her bir itiraz yolunun başvurusu için belirli şartlar mevcuttur. Bunlara örnek olarak İdari itiraz başvurusu, vize memurunun yaptığı bir hata veya yanlışlık sonucu vize reddi alındığını başvuru dosyasının başka bir vize memurunca değerlendirilmesi talebiyle yapılmalıdır. Eğer vize memurunun verdiği ret kararı kendi hatası nedeniyle olmadığı tespit edilirse tekrar vize reddi alınabilir. Bu yüzden idari itiraz yapılacak olan başvuru dosyası titizlikle incelenmeli ve vize ret mektubunda yazan ret gerekçeleri dikkatlice okunmalıdır. Konusunda uzman danışmanlardan profesyonel destek alınması bu aşamada büyük önem taşımaktadır. Puan bazlı sisteme tabii olan vize türleri ve Ankara Antlaşması Vizesi retlerinde kullanılacak olan idari itiraz yolu hakkında detaylı bilgi için CSS Legal uzmanlarına danışabilirsiniz.

İngiltere vizesi itiraz kapsamlı itiraz davası yapacak olan bireyler bunu yalnızca İngiltere İçişleri Bakanlığının ve İngiliz Konsolosluğunun kararlarına karşı İngiltere Göçmenlik 1. Derece mahkemesine yapabileceğini bilmelidir. İltica başvurusunun reddi, İngiltere vatandaşlığından çıkarma, koruma statüsünün kaldırılması gibi konularda başvuru yapılabilir. İnsan Haklarına aykırı ret kararları nedeniyle de başvuru yapılabilecek olan İtiraz davası başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi itiraz başvuruları oldukça karmaşık ve zor yapıda olan başvurular olup bireyler vize reddi almanın psikolojisi içerisinde yapabileceği herhangi bir yanlışta tekrar vize reddi alma ihtimalini yükseltebilir. Bu yüzden profesyonel danışmanlardan destek alınarak vize reddine itiraz yapılırken tekrar vize reddi alma ihtimali en aza indirilebilir.

CSS & Co Legal Services İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofislerinde 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir şirkettir.

İngiltere vizesi itiraz başvurusu nasıl yapılır, hangi vize türlerinin ret kararlarına itiraz edilebilir, İngiltere vize türleri nelerdir, ret alırsam ne yapmalıyım gibi sorularınız varsa CSS Legal İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak tüm sorularınıza yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vizesi ve vize reddi başvuru işlemlerine zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 761 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular