image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Çıkmazsa Ne Yapılabilir?

İngiltere vizesi çıkmazsa başvuru sahipleri ret gerekçeleri ve ret mektubunda belirtilen itiraz hakları kapsamında itiraz başvurusu yapabilirler.

İngiltere vizesi çıkmazsa başvuru sahiplerinin itiraz başvurusu yapabilme hakları bulunmaktadır. Bu haklar temelde; itiraz davası (appeal), idari itiraz (administrative review), itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları (re-consideration applications) olmak üzere üçe ayrılmaktadır. Başvuru sahibinin ret mektubunda itiraz hakkının kapsamı ve itiraz başvurusu yapabileceği süre yer almaktadır. Ret mektubuyla birlikte CSS Legal uzmanları ile iletişime geçen başvuru sahipleri itiraz başvurularını olumlu sonuçlanma ihtimallerini arttırabilecekleri ve ilk başvurularının eksikliklerini giderebilecekleri şekilde gerçekleştirebileceklerdir.

İtiraz davası (appeal), İngiltere İç İşleri Bakanlığının ve İngiltere Konsolosluğunun ret kararlarına karşı İngiltere Göçmenlik Mahkemesinde dava açılabilmesini sağlayan bir itiraz hakkıdır. İdari itiraz (administrative review) ise verilen vize ret kararının vize memurunun hatalarından kaynaklandığı durumlarda farklı bir vize memurunun inceleme yapması talebini içeren itiraz türüdür. Bu iki itiraz türünün dışında bir de itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları (re-consideration applications) bulunmaktadır. Bu başvurular İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularının reddi halinde başvurunun yeniden incelenmesi talebidir. Bu itiraz başvurularından hangisinin durumunuza daha uygun olduğunu öğrenmek ve başvurunuzu gerçekleştirmek için CSS Legal ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (itiraz kapsamlı başvurunun yeniden değerlendirilmesi (reconsideration) başvurusu, idari itiraz, itiraz davası) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile başvurunuzu gerçekleştirebilir ve vize ve göçmenlikle ilgili her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services’in Londra, Ankara ve İstanbul’da bulunan ofislerine gelerek ya da ofislere telefon ederek firmamızla iletişime geçebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla irtibata geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1327 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular