image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Başvurularında Memurlar Değerlendirmeyi Nasıl Yapmaktadır?

İngiltere vizesi başvurularında memurlar değerlendirme yaparken başvuru dosyası üzerinden değerlendirme yapmaktadır ve bu nedenle de başvuru evraklarının tutarlılığı, ikna ediciliği, eksik, hata ve yalan beyan içerip içermediği gibi hususlara dikkat ederek değerlendirmeyi yapmaktadırlar.  

Türkiye’den yapılan İngiltere vizesi başvuruları İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla İngiltere Konsolosluğunda değerlendirilmek üzere yapılmaktadır. Yani vize başvurularını değerlendirmeyi başvuru merkezi yetkilileri değil İngiltere Konsolosluğu vize memurları yapmaktadır. Başvuru merkezinin tek görevi başvuruları kabul ederek konsolosluğa iletmek ve sonra sonuçları alarak başvuru sahiplerine iletmektir.

Başvuruları değerlendirme görevini konsolosluk birimlerinden İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu vize memurları yapmaktadır. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa, Adana ve Antalya şehirlerinde bulunan başvuru merkezlerinden danışmanlarımızın aldığı randevuya katılarak gerçekleştirilen vize başvurularının tamamı İstanbul’daki vize memurları tarafından değerlendirilmektedir.

Vize memurları başvuruların değerlendirilmesini başvuru dosyası üzerinden yapmaktadır ve bu nedenle de başvuru evraklarının tutarlılığı, ikna ediciliği, eksik, hata ve yalan beyan içerip içermediği gibi hususlara dikkat ederek değerlendirmeyi yapmaktadırlar. Bu hususlarda eksiklik veya tutarsızlık gören İngiltere Konsolosluğu vize memurları vize reddi kararı verebilmektedir. Bunun yanında yalan beyan olması halinde başvuru sahibine 10 yıllık İngiltere vizesi başvuru yasağı vermektedir.

Vize reddi almak, gelecek başvurularda olumsuz göçmenlik geçmişi oluşturmak, başvuru yasağı almak gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak için İngiltere vize ve göçmenlik hukukunda uzmanlaşmış CSS Legal danışmanlarıyla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1191 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular