image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Türkiye’de Daha Önce Yaptığı Başvurular Reddedilmiş Olanlar

Türkiye’den İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan İngiltere vizesi başvurusu reddedilmiş olan kişilere bazı durumlarda (sahte evrak, yalan beyan vb.) vize reddi kararı ile birlikte belirli sürelerle İngiltere vizesine başvuru yasağı da verilmektedir.

Türkiye’den yapılan İngiltere vizesi başvurusu değerlendirildikten sonra vize verilebileceği gibi vize reddi de verilebilmektedir. Vize reddi; yalan beyan, sahte evrak, yetersiz bilgi ve belge, hata, prosedürlere uygun olmayan bir başvuru, gidiş amacıyla uyuşmayan vize türüne başvuru gibi hallerde verilebilmektedir.

Vize ret kararı alan kişiler, bazı durumlarda İngiltere’ye belirli süre giriş yapmaktan men edilebilir. Başvuruda sahte evrak veya yalan beyan olması ve bu durumun İngiltere Konsolosluğu vize memurlarınca tespit edilmesi durumunda kişiye 10 yıl başvuru yasağı verilecektir.

visa refusal

Yukarıda bahsedilenlerden de anlaşılacağı üzere vize reddi ve başvuru yasağı gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için herhangi bir sahte belge ya da yalan beyana başvuruda yer verilmemelidir. Başvurusunu CSS Legal uzmanları ile yapan başvuru sahipleri başvuru dosyalarına eklemeleri gereken belgeler hakkında bilgilendirilecekleri gibi hiçbir surette bulundurmamaları gereken evraklara dair de bilgilendirileceklerdir.

İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere vatandaşlığı ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 4411 defa görüntülendi