image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Alanların Yapması Gerekenler Nelerdir?

İngiltere vizesi alanlar, başvuru formunda belirttikleri tarihte İngiltere’ye giriş yapmalı, herhangi bir nedenle o tarihte giriş yapamıyorsa bazı vize türlerinde 1 ayı geçmeden İngiltere’ye giriş yapması ve biyometrik ikamet izninin alınması gerekebilmektedir.

İngiltere vizesi alanlar Birleşik Krallık’a başvuru formunda belirttikleri tarihte giriş yapmalıdır. Belirttiği tarihte gidilemeyecekse de vize türüne göre kişinin vizeyi almasını takip eden 1 ay içerisinde İngiltere’ye giriş yapması gerekebilir. Bu 1 aylık süre Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Yerleşim Vizesi gibi vize türlerinde geçerli olup bu vize türlerinden birini alanların 1 ay içerisinde biyometrik ikamet izinini (biometric residence permit) almaları gerekmektedir.

Biyometrik ikamet izni, İngiltere’ye 6 aydan uzun süreyle gitmek üzere yapılan vize başvuruları, İngiltere’de vize uzatmaları (6 aydan uzun) veya oturum başvuruları, vizeyi yeni pasaporta transfer etme başvuruları ve İçişleri Bakanlığından seyahat belgesi çıkarmak üzere yapılan başvurular için gereklidir. Ayrı olarak bu izne başvuru yapılmasına gerek olmamakla birlikte başvurusu olumlu sonuçlanan başvuru sahipleri otomatik olarak bu izni alırlar. Birleşik Krallık’a giriş yaptıktan sonra 10 gün içerisinde postaneye gidilerek izin alınmalıdır. Aksi bir durumda kişiler ceza alabileceği gibi vizelerinin iptali ile de karşı karşıya kalabilirler. Bu konuda CSS Legal uzmanları gerekli yönlendirmeleri firmamız müşterilerine yapmaktadır. Vize başvuru sürecinde ve sonrasında olumsuz bir durumla karşılaşmamak için CSS Legal ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS Legal, Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1142 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular