image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vize Reddine İtiraz Dilekçesi Nasıl Yazılır?

“İngiltere vize reddine itiraz dilekçesi nasıl yazılır?” öğrenmek, vize retlerine itiraz başvurularının gereksinimleri ve prosedürleri hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvuruları olumlu sonuçlanabilecekleri gibi bazı sebeplerden dolayı olumsuz da sonuçlanabilmektedirler.  Başvurunun yeterince makul veya ikna edici olmaması, başvuru dosyasında eksiklikler bulunması vb. sebeplere vize reddi verilesi mümkündür.  Bazı durumlarda başvuru sahiplerinin verilmiş ret kararına itiraz etmeleri mümkün olabilmektedir.  İngiltere vize reddine itiraz dilekçesi itiraz başvurularında bulunması gereken belgeler arasındadır.

İngiltere vizesi retlerine itiraz edilebilmesi üç şekilde mümkün olabilmektedir.  Başvuru sahipleri mahkemeye başvurarak itiraz davası (appeal) açabilmektedirler.  Başvurunun reddedilmesinin başvuruyu değerlendiren vize memurunun hatasından kaynaklanması durumunda idari itiraz (administrative review) başvurusu yapılabilmektedir.  Reddedilen başvuru dosyasının tekrar ve daha detaylı bir şekilde hazırlanarak yeniden teslim edilmesiyle de itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuru (re-consideration) yapılabilmektedir.  Bu noktada “İngiltere vize reddine itiraz dilekçesi nasıl yazılır?” sorusunun cevabı tüm itiraz başvurularında bulunması gereken yazıları içermektedir.

İngiltere vize reddine itiraz dilekçesi olarak itiraz başvurularının yapılma sebebini belirten, vize reddi kararına itiraz eden ve vizenin verilmesini talep eden yazılar gösterilebilmektedir.  “İngiltere vize reddine itiraz dilekçesi nasıl yazılır?” öğrenmek ve itiraz dosyalarının hazırlanması hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Yapılan başvuru olumsuz sonuçlandığı takdirde başvuru sahibine tanınan itiraz hakları başvurulmuş olan İngiltere vizesi türüne bağlı olarak farklılık göstermektedir. Yani yukarıda bahsedilmiş olan itiraz haklarının tamamı tüm vize türleri için geçerli değildir. Tüm İngiltere vizesi başvurularında başvuru sahiplerine tanınan bir hak olmasa dahi yapılabilecek olan başvuru ise itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusudur.

İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti sunan CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır.  CSS Legal uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak iletişime geçebilir, İngiltere vizesi reddine itiraz başvuruları, bu başvuruların gereksinimleri ve prosedürleri hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bu sayfa 1203 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular