image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vize Reddi Alındıktan Sonra Tekrar Başvuru Nasıl Yapılır?

İngiltere vize reddi alındıktan sonra tekrar başvuru yapmak isteyen kişiler itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yapabilmektedir.

İngiltere’ye herhangi bir amaçla (ziyaret, çalışma, eğitim vb.) gidecek olan kişilerden diplomatik pasaport sahipleri dışındakilerin mutlaka İngiltere vizesi alması gerekmektedir. Bu başvuruyu yaparken ise vize alabilmek için mutlaka İngiltere vize başvuru prosedürüne uyulmalıdır. İngiltere Vize Başvuru Merkezine İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, harç ve ödemeler yapıldıktan sonra yine danışmanlarımızla irtibat halinde alınacak randevuda başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiltere Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi gerekir.

Yukarıda bahsedilen başvuru prosedürüne uygun bir başvuru yapılmaması halinde vize reddi alınacaktır. İngiltere vize reddi alındıktan sonra tekrar başvuru yapmak isteyen kişiler ise itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yapabilmektedir. İngiltere vizesi başvurularının reddi halinde itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yapılarak başvurunun yeniden incelenmesi talebinde bulunulabilir. Yeniden değerlendirilme (re-consideration) başvurusu adı verilen bu itirazı yapabilmek için başvuru sahibinin itiraz davası (appeal) ya da idari itiraz (administrative review) hakkı olup olmadığına ve varsa hangi başvuruyu yapmanın başvuru sahibi için daha yararlı olacağına bakılmalıdır. Bunun saptanmasını sağlamak, detaylı bilgi ve profesyonel destek almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal ile irtibata geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve başvuru sürecine dair her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3463 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular