image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vize İtiraz Dilekçesi Örneği Nereden Bulunabilir?

İngiltere vize itiraz dilekçesi örneği olarak itiraz başvurularında yapılan itirazın sebeplerini açıklayan yazılardan bahsedilmesi mümkündür.  Vize retlerine itiraz hakkında her konuda detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvuruları olumlu sonuçlanabilecekleri gibi başvuru dosyasında herhangi bir eksiklik oluşması, başvurunun yeterince ikna edici olmaması vb. sebeplerden dolayı olumsuz da sonuçlanabilmektedir.  Vize başvurusunun reddedilmesi durumunda başvuru sahiplerinin bu karara itiraz ederek vizenin verilmesini talep etmeleri mümkündür.

İngiltere vizesi retlerine farklı şekillerde itiraz edilebilmektedir.  Başvuru sahipleri mahkemeye başvurarak itiraz davası (appeal) açabilecekleri gibi alınan vize reddinin vize memurunun hatasından kaynaklandığına dayandırılan idari itiraz (administrative review) başvurusunda da bulunabilirler.  Aynı zamanda başvuru sahipleri reddedilen başvuru dosyasını tekrar ve daha detaylı bir şekilde hazırlayarak itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme (re-consideration) başvurusu da yapabilirler.  Tüm itiraz başvurularında itiraz dosyasında İngiltere vize itiraz dilekçesi örneği olarak gösterebilecek ön yazıların yer alması gerekmektedir. Ancak tüm bu itiraz başvuruları tüm İngiltere vizesi başvuruları için geçerli değildir. Başvurduğu vize türünün hangi itiraz hakkına sahip olduğu başvuru sahibine gönderilecek olan ret mektubunda bulunacaktır. Bu mektupta yazacak olan bu hakkın kullanılabileceği süre içerisinde CSS Legal uzmanları ile irtibata geçilerek bilgi ve danışmanlık alınması yararlı olacaktır.

İngiltere vize itiraz dilekçesi örneği olarak söz edilebilecek yazılar itiraz başvurusunun neden yapıldığını, verilmiş olan vize reddi kararının neden hatalı, yersiz veya geçersiz olduğunu bildirmek ve vizenin verilmesini talep etmek için kullanılmaktadır.  Bu yazıların hazırlanmaları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Yapılan başvurunun reddedilmesi durumunda başvuru sahiplerine sunulan itiraz hakkı başvurulmuş olan İngiltere vizesi türüne bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.  Tüm İngiltere vizesi türlerinde ortak olarak sadece itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yapılabilmektedir.  İtiraz davası ve idari itiraz haklarının kullanılıp kullanılamayacağı ise başvurulan vizeye bağlıdır.  Başvurunuzun reddedilmesi durumunda ne şekilde itiraz edebileceğinizi öğrenmek ve itiraz başvuruları hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, İngiltere’de ve Türkiye’deki başvuru sahiplerine hizmet veren bir danışmanlık şirketidir.  2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services’in vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak iletişime geçebilir, İngiltere vize itiraz dilekçesi örneği alabilir, itiraz başvurularının hazırlanmaları, gereksinimleri, prosedürleri ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bu sayfa 931 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular