image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vize İtiraz Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İngiltere vize itiraz dilekçesi olarak vize reddi alınmış olması durumunda yapılacak itirazda yer alacak olan ve bu reddin sebebinin geçersiz olduğunu belirten yazılar sayılabilmektedir.  İngiltere vizesi retlerine itiraz başvuruları hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

İngiltere vizesi başvurularının olumsuz sonuçlanması yani vize reddi alınması herhangi bir hata ya da eksiklik olması halinde her başvuruda mümkündür.  Başvuruları olumsuz sonuçlandığı takdirde başvuru sahiplerinin bu sonuca itiraz etmeleri mümkündür. Kişinin İngiltere vize ve göçmenlik kanun ile yönetmeliklerine dayanan bir itiraz hakkının olup olmadığı kendisine gönderilen ret mektubunda açıklanmaktadır.

İngiltere vizesi retlerine itiraz üç şekilde yapılabilmektedir.  Başvuru sahipleri mahkemeye başvurarak itiraz davası (appeal) açabilirler, verilen ret kararının vize memurunun hatasından kaynaklandığını belirterek idari itiraz (administrative review) başvurusunda bulunabilirler veya reddedilen başvuru dosyasını tekrar ve daha detaylı bir şekilde hazırlayıp başvuruyu yineleyerek itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme (re-consideration) başvurusunda bulunabilirler. Üç başvuru türünde de İngiltere vize itiraz dilekçesi olarak bulunması gereken bir yazı yer almaktadır. Bu dilekçe, başvuru sahibinin başvurusunun reddinin haksız olduğu iddiasını açıklamalıdır.

İngiltere vize itiraz dilekçesi olarak bahsedilebilecek olan yazılar yapılan itirazın hangi sebeple yapıldığını, vize reddi kararının neden hatalı/geçersiz olduğunu belirten ve vizenin verilmesini talep eden yazılardır.  Bu yazıların içeriği hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Başvuru sahiplerinin ne şekilde itiraz başvurusunda bulunabilecekleri başvurdukları İngiltere vizesi için vize ve göçmenlik kanunları tarafından belirlenmektedir.  Örneğin, itiraz davası başvurusunda bulunulabilmesi için başvuru sahibinin İngiltere yerleşim vizesi başvurusunda bulunmuş olması gerekmektedir.  Tüm vize başvurularında yapılması mümkün olan tek itiraz başvurusu itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusudur.  Farklı vize türlerinin sunduğu itiraz hakları hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS Legal’in vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere vize itiraz dilekçesi hazırlanması, İngiltere vizesi reddine itiraz başvuruları, bu başvuruların gereksinimleri ve prosedürleri hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 921 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular