image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vize Çalışma İzni İle Hangi İş Dallarında Çalışılabilir?

İngiltere vize çalışma izni ile çalışılabilen iş dalları hakkında CSS Legal uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Çalışma/İş Vizesi, verildiği takdirde vize sahiplerine İngiltere’ye çalışma amaçlı giriş yapma hakkı sunan bir İngiltere vizesi türüdür. Bu noktada dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi, bazı İngiltere Çalışma Vizesi türleri ile sadece belirli kurumların bünyesinde veya belirli iş dallarında çalışmanın mümkün olabileceğidir. İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve Tier 1 Vizesi kapsamında yapılan başvurular haricinde İngiltere Çalışma/İş Vizesi başvuruları belirli bir işveren bünyesinde ve dolayısıyla da belirli bir iş dalında çalışmak amaçlı olarak yapılmaktadır. Örneğin, İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi sahibi bir kişi İngiltere’de ancak çalışmakta olduğu şirket bünyesinde çalışmaya devam etme hakkına sahip olacaktır.

İngiltere Çalışma Vizesi türleri aynı zamanda kendi içlerinde de çalışılabilecek iş dallarını kısıtlayabilirler. Örneğin, Tier-2 İngiltere Çalışma Vizesi kendi bünyesinde bulunan 4 alt kategori dahilinde bulunan iş dallarında çalışılmasına olanak tanımaktadır. Benzer olarak, Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi de sahiplerine İngiltere’de belirli kategorilerde ve kısa süreli çalışma imkânı tanımaktadır. İngiltere Çalışma/İş Vizesi türleri ve İngiltere vize çalışma izninin hangi çalışma alanları için kullanılabilecekleri hakkında firmamız uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Ankara Antlaşması İş Kurma Vizesi, vize sahiplerine çok daha geniş imkânlar sunmaktadır. Bu İngiltere vizesi türüne İngiltere’de kendi işini kuracak olan kişiler tarafından başvuru yapılabilmektedir. Bu vize kapsamında çalışılabilecek olan iş dalı üzerinde bulunan tek sınırlama işin serbest meslek kapsamında olması gerekliliğidir. Başvuru sahibinin Ankara Anlaşması Vizesinin gerektirdiği şartları sağlayabiliyor olması durumunda kendi belirlediği herhangi bir iş kolunda çalışması mümkündür. Ankara Antlaşması Vizesi dahilinde yapılan başvurular, başvuruların gereksinimleri ve başvuru sahiplerinin bu vize türüne başvurabilmek için sağlaması gereken şartlar hakkında CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz konularında uzmanlaşmıştır. İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak ya da ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, İngiltere’de çalışma izni ile hangi iş dallarında çalışılabileceği, Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları, İngiltere İş Vizesi başvuruları, İngiltere vizeleri ve göçmenlik kuralları ile ilgili detaylı bilgi alabilir, sunduğumuz danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bu sayfa 923 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular