image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaslik Formu Nasıl Doldurulur?

İngiltere vatandaslik formu başvuru sahibinin kişisel bilgilerini, maddi yeterliliklerini, varsa bağımlılarıyla ilgili bilgileri vb. yazdığı formdur. Bu formun içeriği ve hangi bilgilerin yazılması gerektiğini CSS Legal uzman danışmanlarından edinebilirsiniz.

İngiltere vatandaslik formu, İngiltere vatandaşlık başvurularında gerekli olan, içeriğine başvuru sahibiyle ilgili bilgilerin yazılacağı formdur. Bu formun içerisine başvuru sahibiyle ilgili şahsi bilgiler ve bireyin İngiltere’de yaşamını nasıl idame ettireceğine ve başvuru için gerekli şartları sağladığına dair bilgiler yazılacaktır. İngiltere vatandaşlık başvurusu yapan bireylerin belirli şartları taşıması gereklidir.

İngiliz vatandaşlığı başvurusu için uygulanması gereken belirli prosedürlerden ilki olan İngiltere vatandaslik formunun doldurulmasında eksik ve hatalı bilgi bulunmamalıdır. Aksi takdirde başvuru reddi ile karşı karşıya kalma ihtimali artmış olacaktır. Başvuru formu doğru bilgiler ışığında doldurulmalı ve İngiliz vatandaşlığı başvurusu için kişilerin İngiliz makamlarınca belirlenmiş birtakım şartları sağlamalıdır. Bu şartları sağladığını da belgelerle ispatlaması gereklidir. Bu şartlardan bazıları; adli sicil kaydının temiz olması, B1 ve üzeri seviyede Birleşik Krallık Home Office tarafından tanınan İngilizce dil sınavlarına girmiş olmak, belirli bir süre İngiltere’de yaşamış olmak, yeterli konaklama imkanlarının olması olarak sıralanabilir. Bu şartlar başvuru sahibinin İngiltere vatandaşı bir bireyle evli olup olmamasına göre değişiklik göstermektedir. İngiltere vatandaşlık başvuru şartları hakkında detaylı bilgi için CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığı bir hak olmamakla birlikte vatandaşlık başvuru reddine itiraz edilememektedir. Vatandaşlık başvuru reddi alan bireylerin başvurusunu yeniden yapması gerekmektedir. İngiltere İçişleri Bakanlığının, İngiltere vatandaşlığına başvuran bireylerin başka bir ülkenin vatandaşlığını taşımasına izin vermesiyle bireyler çifte vatandaşlık (dual citizenship) sahibi olabilmektedir. Bazı ülkeler çifte vatandaşlığı kabul etmemekte ve bireylerin vatandaşlık statüsünü başka bir ülkenin vatandaşlığına geçtiği anda otomatik olarak kaldırmaktadır. Bunun için kendi ülkenizin vatandaşlık statüsü ve hakları konusunda detaylı bilgi sahibi olmak ve İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunmak için CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda tüm sorularınıza göçmenlik hukuku konusunda CSS & Co Legal danışmanlarına ulaşarak cevap bulabilir, İngiliz vatandaşlığı alma başvurularınızı en hızlı şekilde başlatabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services Müşavirlik ve Danışmanlık Şirketi 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle danışmanlık hizmeti vermektedir.

İngiltere vatandaslik formu nasıl doldurulacaktır, İngiltere vatandaşlık başvuru evrakları neler olabilir gibi sorular kafanızı kurcalıyor ise CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, çifte vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 773 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular