image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaslik Başvurusu Ret Gerekçeleri Nedir?

İngiltere vatandaslik başvurusu ret gerekçeleri çeşitli olmakla birlikte bunlar arasında en önemli olanlarından biri başvuru belgelerinde eksik veya yanlış belge/bilgi bulunması olarak gösterilebilir. CSS Legal uzman danışmanları İngiltere vatandaslik başvurusu için gerekli olan şartları ve belgeleri başvuru sahibine iletecektir.

İngiltere vatandaslik başvurusu; süresiz oturum izni olan, ingiltere’de yaşayan, yatırım yapan vb. bireylere verilmiş bir hak olmadığı için İngiltere’de İngiliz vatandaşıyla evli olup olmamanıza göre belirlenmiş şartlar dahilinde Birleşik Krallığa yapılması gereken bir başvurudur. İngiltere vatandaslik başvuru formu doldurulduktan, başvuru harcı yatırıldıktan sonra CSS Legal uzman danışmanlarınca başvuru sahibinin durumuna göre verilebilecek belgeler listesi eksiksiz ve gerçeğe uygun belgeler ışığında tamamlanarak başvuru dosyasına koyulmalıdır.

İngiltere vatandaslik için gerekli evraklar, İngiliz vatandaşıyla evli olan bireyler için; başvuru tarihinde hala evli olduğunu kanıtlamak, son 3 yıl içinde toplamda 270 günden fazla Birleşik Krallık sınırları dışında bulunmamak, başvurunun yapıldığı sırada sürekli oturum sahibi olmak, Home Office tarafından onaylanmış sınavlardan (IELTS SELT Consortium ve Trinity College London) B1 ve üzerindeki bir seviyede İngilizce dil puanı almak vb. olarak sıralanabilir. İngiltere vatandaslik için gerekli evraklar, İngiliz vatandaşı ile evli olmayan yetişkinler için; başvurunun hemen öncesinde son 5 yıldır Birleşik Krallık sınırları içinde yaşamış olmak, İçişleri Bakanlığı tarafından tanınan dil sınavlarından B1 ve üzerinde sonuç belgesi, adli sicil kaydının temiz olması vb. olarak örneklendirilebilir. İngiltere vatandaşlığı için gerekli belgeler hakkında detaylı bilgi için CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçmeniz önerilmektedir.

İngiltere vatandaslik ret gerekçeleri; başvuru sahibinin yeterli dil bilgisinin bulunmaması, adli sicil kaydının temiz olmaması, sürekli oturum almamış olması vb. olarak çeşitlendirilebilir. Başvuru için gerekli şartlar ve bunları kanıtlayan gerekli belgelerin eksikliği veya gerçeğe uygun olmaması başvurunun reddine sebebiyet verebilecektir. İngiltere vatandaslik başvuru reddi alan bireyler tekrar başvuru yapması gerekecek ve aynı maddi manevi sorunlarla karşılaşacaktır. Böyle bir duruma düşmemek için başvuru sürecinin başından sonuna kadar titiz ve dikkatli CSS Legal danışmanlarından destek alınması önerilmektedir.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda daha fazla bilgi almak isteyen bireyler göçmenlik hukuku ve İngiltere vatandaşlık başvurusu konusunda uzman CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services Müşavirlik ve Danışmanlık Şirketi İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle 2006 yılından beri hizmet vermektedir.

İngiltere vatandaslik başvurusu nasıl yaparım, vatandaşlık başvuru reddi aldım şimdi ne yapabilirim gibi sorular kafanızı kurcalıyor ise CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 811 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular