image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlığı Şartları Nelerdir?

İngiltere vatandaşlığı şartları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığı şartları arasında ilki, başvuruda bulunacak kişilerin 18 yaşını doldurmuş olmalarıdır. 18 yaşını doldurmamış kişiler için de vatandaşlık başvurusu yapılabilmektedir, fakat 16 Yaş Altı Çocuklar için İngiliz Vatandaşlığı başvurularının kendilerine özgü gereksinimleri bulunmaktadır. Bu tür vatandaşlık başvuruları hakkında firmamız uzmanları ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığı şartları arasında başvuru sahiplerinin belirli süre ve statü ile İngiltere’de ikamet etmiş olmaları bulunmaktadır. Vatandaşlık başvurusunda bulunacak kişiler 5 yıl süre ile bir İngiltere vizesi sahibi olarak, başvurudan önce en az 12 ay boyunca da sürekli oturum izni ile İngiltere’de ikamet etmiş olmalılardır. Bu süre zarfı içerisinde başvuru sahiplerinin İngiltere’de yerleşik düzenlerinin yer alması gerekmektedir, diğer bir deyişle vatandaşlık başvurusunda bulunacak kişiler süre gereksinimini karşılayabilmek için uzun sürelerle İngiltere dışında bulunmamış olmalılardır. İngiltere vatandaşlığı başvurularının süre gereksinimi ve bu gereksinimin nasıl karşılanabileceği hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığı şartları arasında başvuruda bulunacak kişilerin sabıka kayıtlarının temiz olması şartı da yer almaktadır. Başvuru sahipleri aynı zamanda son 10 yıl içerisinde İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) yalan beyanda bulunmamış ve göçmenlikle ilgili herhangi bir suç işlememiş de olmalıdırlar.

İngiltere vatandaşlığı şartları arasında İngilizce dil bilgisi yeterlilik şartı da bulunmaktadır. Bu koşulu sağlayabilen başvuru sahipleri aynı zamanda İngiliz kültürü ve İngiltere’de güncel olaylar ile ilgili soruların yer aldığı Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavından da geçmelidir. Life in the UK sınavında başarılı olunmadığı takdirde vatandaşlık başvurusundan olumlu sonuç alınamaz. İngiltere vatandaşlık başvuruları için geçilmesi gereken sınavlar hakkında CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services’in uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir, İngiltere vatandaşlığı, vatandaşlık başvuruları, vatandaşlık başvurularında aranan şartlar, başvuruların gereksinimleri ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 3419 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular