image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlığı Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir?

İngiltere vatandaşlığı nasıl alınır, vatandaşlık başvurumu nasıl yapabilirim gibi soruları İngiltere’de yaşayan bireylerden birçoğu araştırmaktadır. İngiltere vatandaşlığı alabilmek için Home Office tarafından belirlenmiş olan şartların sağlanması ve evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi gereklidir.

İngiltere vatandaşlığı nasıl alınır, konusunda internette çeşitli sitelerde eksik, hatalı ve güncelliğini yitirmiş bilgiler bulunmaktadır. Başvuru sahipleri İngiltere vatandaşlığı alabilmek için internet edindikleri bilgilerle yaptıkları başvurularda ret sonucu alma ihtimalini artıracaklarını akıllarından çıkarmamalıdır. Vatandaşlık başvurusunda ret almak istemeyen bireyler başvuru için gerekli olan başvuru için gerekli şartları sağlıyor olmalı ve bunları kanıtladığı evraklar da eksiksiz şekilde başvuru dosyasında bulunuyor olmalıdır.

İngiltere vatandaşlığı nasıl alınır, sorusunun cevabı olarak öncelikle bireyler başvuru formunu ve başvuru ücretini ödemesi gereklidir. Başvuru ücretini ödemeyen bireyler başvurusunu gerçekleştiremeyecektir. İngiltere vatandaşlık başvuru şartları, İngiliz vatandaşı ile evli olan ve olmayan bireyler için farklılık göstermektedir ancak bu koşula göre değişmeyen başvuru şartları da vardır. Örneğin; adli sicil kaydının temiz olması, yeterli İngilizce dil bilgisi seviyesi, evli ise evliliğini birlikte yaşıyor ise belirli bir süredir birliktelik yaşadıklarını ispatlaması, daha önce işlenmiş veya cezası çekilmiş suçlar varsa bunların dürüstçe ve açıkça ifade edilmesi, İngiltere sınırları içinde belirli bir süre yaşamış olması veya İngiltere’de yatırımlarının bulunması. Bu örnekler artırılabileceği gibi diğer başvuru şartları hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzman danışmanlarıyla iletişime geçmeniz önerilmektedir.

İngiltere vatandaşlığı nasıl alınır, sorusunun yanıtını merak eden bireyler Kasım 2018 tarihinden itibaren vatandaşlık başvurularını İngiltere’de açılan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezinde (UKVCAS) yapabilecektir. Yalnızca İngiliz vatandaşlığı değil Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda ülkelerinin vatandaşlık başvurusu da bu yolla yapılabilecektir.

CSS & Co Legal Services İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konularında Londra, Ankara, İstanbul ofislerinde İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla profesyonel danışmanlık vermeyi sürdüren bir şirkettir.

İngiltere vatandaşlığı olarak bilinmesine rağmen yalnızca İngiltere değil Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda ülkelerinin vatandaşlık başvurusunu kapsayan Birleşik Krallık vatandaşlık başvurusu yapmak isteyen bireyler, 2006 yılından beri CSS & Co Legal Services danışmanlarıyla CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla irtibata geçerek vatandaşlık başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz.

Bu sayfa 850 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular