image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlığı Kazanma Nasıl Mümkün Olabilmektedir?

İngiltere vatandaşlığı kazanma vatandaşlık başvurusunda bulunacak kişilerin bazı şartları sağlamaları durumunda mümkün olabilmektedir. CSS & Co Legal Services uzmanları ile irtibata geçerek vatandaşlık başvurularının nasıl yapılabilecekleri ve vatandaşlık başvurularında gerekenler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığı kazanma vatandaşlık başvurularının yapılması ile mümkün olabilmektedir. İngiltere vatandaşlığı başvurularının yapılabilmesi için başvuru sahiplerinin sağlamaları gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlardan ilki başvuru sahiplerinin 18 yaşlarını doldurmuş olmalarıdır. 18 yaşın altında kişilerin vatandaşlık başvurusu yapmaları bazı durumlarda mümkün olabilmektedir, fakat bu durumda yapılacak olan 16 Yaş Altı Çocuklar için İngiltere Vatandaşlığı başvurularının kendilerine özgü gereksinimleri bulunmaktadır. Vatandaşlık başvurularının koşulları hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

18 yaşını doldurmuş kişilerin İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunabilmeleri için başvuru öncesinde en az 5 yıl süre ile bir İngiltere vizesi sahibi olarak İngiltere’de ikamet etmiş olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra başvuru sahipleri başvuruda bulunmadan önce en az 12 ay boyunca sürekli oturma izni ile İngiltere’de bulunmuş olmalıdırlar. Bu gereksinimin karşılanabilmesi için başvuru sahiplerinin belirli sürelerin haricinde İngiltere dışında bulunmamış olmaları da gerekmektedir. İngiltere vatandaşlık başvurularının süre gereksinimi ve bu gereksinimin nasıl karşılanabileceği hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere vatandaşlığı kazanma için vatandaşlık başvurusu yapmak isteyenlerin sabıka kayıtlarının temiz olması şarttır. Aynı zamanda başvuru sahipleri son 10 yıl içerisinde İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) yalan beyanda bulunmamış ve göçmenlikle ilgili herhangi bir suç işlememiş olmalıdır.

İngiltere vatandaşlığı kazanma için yapılan başvurularda İngilizce yeterlilik şartı aranmaktadır. Dil sınavlarının yanı sıra vatandaşlık başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavını geçmeleri de gerekmektedir. İngiltere vatandaşlığı başvurularında başarılı olunması gereken sınavlar ve dil bilgisi şartının nasıl sağlanabileceği hakkında firmamız uzmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006'dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtası ile iletişime geçebilir, İngiltere vatandaşlığı başvuruları ve bu başvuruların gereksinimleri hakkında detaylı bilgi alabilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 868 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular