image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşlığı Kaç Yıl İçerisinde Alınabilir?

“İngiltere vatandaşlığı kaç yıl içerisinde alınabilir?” sorusunun cevabı belirli sınırlamalar dahilinde en az 5 yıl içerisinde olacaktır. İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunulabilmesi için karşılanması gereken süre gereksinimi hakkında detaylı bilgi almak için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

“İngiltere vatandaşlığı kaç yıl içerisinde alınabilir?” sorusunun cevabı içerisinde vatandaşlık başvurusunda bulunacak kişilerin İngiltere’de belirli statü ile ikamet etmeleri gereken süre bulunmaktadır. İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunulabilmesi için başvuru sahiplerinin bir İngiltere vizesi sahibi olarak en az 5 yıl boyunca İngiltere’de ikamet etmiş olmaları gerekmektedir. Vatandaşlık başvurusunda bulunacak kişiler bu süre içerisinde toplamda 450 günden uzun süre ile İngiltere dışında bulunmamak zorundadırlar. 

İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunacak kişilerin başvurudan önce en az 12 ay boyunca sürekli oturum izni ile İngiltere’de bulunmuş olmaları da gereklidir. Sürekli oturum izni başvuruları çoğu vize türü için 5 yıl İngiltere’de ikamet edilmesi durumunda yapılabilmektedir fakat bu durumun istisnaları mevcuttur. Bu bağlamda “İngiltere vatandaşlığı kaç yıl içerisinde alınabilir?” sorusunun cevabı sahip olunan İngiltere vizesi türüne göre değişebilmektedir. Örneğin, İngiltere Ankara Antlaşması İş Kurma Vizesi sahipleri 4 yıl boyunca İngiltere’de bulunmaları durumunda sürekli oturum izni başvurusunda bulunabilmektedirler. Bu vizenin sahipleri 4 yılın sonunda sürekli oturum izni alırlar ise izni almalarının üzerinden 12 ay geçtiği takdirde 5 yıllık ikamet gereksinimi de sağlamış olacaklar ve İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunabileceklerdir. Farklı İngiltere vizesi türlerinin sürekli oturum izni başvurusu süreleri hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. CSS Legal vize ve göçmenlik uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak iletişime geçebilir, İngiltere vatandaşlığı kaç yıl içerisinde alınabilir öğrenebilir, İngiltere vatandaşlığı başvuruları, vatandaşlık başvurularının gereksinimleri, başvuru süreçleri, prosedürleri ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi edinebilir, firmamızın sunduğu danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayfa 3224 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular