image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vatandaşı Olmak İçin Sağlanması Gerek En Düşük Dil Puanı Kaçtır?

İngiltere vatandaşı olmak için başvuru sahiplerinin İngiltere’de yaşamlarını idame ettirebilecek kadar bir seviyede İngilizce dil bilgisi ve bunu belgeleyen İngiliz makamlarınca onaylı İngilizce dil sınav puanı olması gereklidir. İngilizce dil sınavları, tarihleri, sınav yerleri ve İngiltere vatandaşlık başvuru için gerekli belgeleri için CSS Legal uzmanlarına danışabilirsiniz.

İngiltere vatandaşı olmak için zorunlu koşullardan biri başvuru sahibinin İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office) tarafından tanınan IELTS Selt Consortium ve Trinity College London sınavlarından en az B1 seviyesinde sonuç alınması ve bunu başvuru evraklarına eklemelidir.

Sonradan başvuru yapılarak alınan İngiltere vatandaşlığı, başvuru sahibine İngiltere’de doğarak vatandaşlık alan bireyler gibi istediği okula gitme, istediği işte çalışma, sağlık sisteminden ve sosyal haklardan yararlanma gibi hakları ve devletin koyduğu yükümlülüklere uyma zorunluluğu vermektedir. İngiltere vatandaşlık başvurusu yapmak isteyen bireylerin başvuru şartları İngiltere vatandaşı bir bireyle evlenmiş olup olmamasına göre değişmektedir. İngiltere vatandaşı olmak için yapılan ve bireyin durumuna göre değişebilen bu evraklar şöyle örneklendirilebilir: göçmenlik geçmişinin temiz olması, adli sicil kaydının temiz olması, sürekli oturum sahibi olmak, İngiltere’de yeterli konaklama imkanlarının bulunması, İngiltere’de belirli bir süre yaşamış olmak vs. 

İngiltere vatandaşı olmak için belirli şartları sağlaması gereken başvuru sahibinin İngilizce dil yeterliliği oldukça önemlidir. İngilizce bilgisinin belirli seviyede olması İngiliz vatandaşlığı alacak bireyin İngiltere’de yaşamını sürdürmesi, iletişim kurması, eğitim alması gibi çeşitli adımlarda zorlanmasını önleyecektir. İngilizce dil bilgisi sınavları hakkında detaylı bilgi almak ve İngilizce sınav yer ve tarihlerini öğrenmek için linklere tıklayabilir, CSS Legal uzmanlarına telefon aracılığıyla ulaşarak veya ofislerimizi ziyaret ederek tüm sorularınızı sorabilirsiniz. İngiltere vatandaşı olmak için gerekli belgeler arasında bulunması gereken dil yeterliliğini kanıtlayan İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office) tarafından geçerliliği bulunan IELTS Selt Consortium ve Trinity College London sınavlarından en az B1 seviyesinde sonuç alınmadığı takdirde başvuru reddi alma ihtimali artacaktır. Bu sınavlar ve İngiliz vatandaşlık başvurusu hakkında detaylı bilgiyi CSS Legal uzman danışmanlarından elde edebilirsiniz.

Galler vatandaşlığı, İskoçya vatandaşlığı, Kuzey İrlanda vatandaşlığı, İngiltere vatandaşlığı başvurusu ve kazandırdığı haklar konusunda daha fazla bilgi almak isteyenler göçmenlik hukuku ve İngiltere vatandaşlığı hususunda uzman CSS & Co Legal danışmanlarından destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services Müşavirlik ve Danışmanlık Şirketi İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları, İngiltere vatandaşlığı konularında Londra, Ankara, İstanbul ofisleriyle 2006 yılından beri hizmet vermektedir.

İngiltere vatandaşı olmak için neler gereklidir, İngiltere vatandaşlık başvurusu nasıl yapılır gibi sorular kafanızı kurcalıyor ise CSS Legal İngiltere Vatandaşlığı Danışmanlık Hattı aracılığıyla CSS & Co Legal Services uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Birleşik Krallık vatandaşlık başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Bu sayfa 742 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular