image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

“İngiltere Turistik Vizesi kaç günde çıkar?” sorusunun cevabı İngiliz Konsolosluğunun yoğunluk oranına göre değişebilmektedir.

İngiltere Turistik Vizesi başvuruları uzmanlarımız tarafından tedarik edilecek olan belge listesindeki belgelerin toparlanması, tercümesi gereken belgelerin tercümelerinin yapılması, vize başvuru formlarının doldurulması, öncelikli/hızlandırılmış servisler kullanılacak ise buna bağlı prosedürlerin takip edilmesi, uzmanlarımız ile irtibat halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinden önce tamamlanacak başvuru dosyasının başvuru sahiplerinin biyometrik bilgileri (beyaz arka planda fotoğraf ve parmak izleri) ile birlikte İngiliz Konsolosluğu tarafından değerlendirilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru sahipleri tarafından elden teslim edilmesi ile yapılmaktadır. Başvuru süreci hazırlanacak dosyanın niteliğine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

“İngiltere Turistik Vizesi kaç günde çıkar?” sorusunun cevabı, başvuru sürecinin tamamlanmasından ve başvuru dosyası İngiliz Konsolosluğu tarafından değerlendirmeye alındıktan sonra ortalama 3 hafta (15 iş günü) içerisinde, olacaktır. Bu süre İngiliz Konsolosluğunun yoğunluk oranına göre değişebilmektedir, yani başvurular daha kısa sürede sonuçlanabildiği gibi daha uzun sürede de sonuçlanabilmektedir. Başvuruların değerlendirilmesinin ortalamanın altında ya da üstünde zaman alması başvurunun başarılı ya da başarısız olacağı şeklinde yorumlanmamalıdır.

Başvuru sahiplerinin istemeleri ya da ihtiyaç duymaları durumunda yararlanabilecekleri ve vize başvuru sürecinin sonuçlanmasını hızlandırabilecek olan öncelikli/hızlandırılmış servisler bulunmaktadır. Bu servislerden Öncelikli Servis (Priority Visa Service) başvuruların 15 yerine 5 iş günü içerisinde, per Öncelikli Servis (Super Priority Visa Service) ise 24 saat içerisinde sonuçlanmasına olanak tanıyabilmektedir. CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek vize başvurularının değerlendirilme ve sonuçlanma süreleri, öncelikli servislerin kullanımı için gerekenler, öncelikli servislerin prosedürleri ve vize başvuruları hakkında her tür konuda detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz konularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. “İngiltere Turistik Vizesi kaç günde çıkar?” öğrenmek, vize başvuruları, vize başvurularının sonuçlanma süreleri, gereksinimleri, işlemleri, prosedürleri ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayabilir ya da İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan ofislerimizden birisini ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfa 3838 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular