image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turistik Vize Ne Kadar Kalış İzni Verir?

“İngiltere turistik vize ne kadar kalış izni verir?” sorusunun cevabı, 1 yıl içerisinde toplamda en fazla 6 ay, şeklindedir.

İngiltere Turist Vizesi, alındığı halde yalnızca İngiltere’ye değil, diğer Birleşik Krallık ülkelerine (İskoçya, Kuzey İrlanda, Galler) de kısa süreli seyahat olanağı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür. İngiltere Turistik Vize, başvuru sahibinin talebine ve başvurunun makul bulunup bulunmamasına bağlı olarak 6 aylığına ya da 2-5-10 yıllığına verilebilmektedir.

“İngiltere turistik vize ne kadar kalış izni verir?” sorusunun cevabı, 1 yıl içerisinde toplamda en fazla 6 ay şeklindedir. İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi türleri çok giriş imkânı sunan vizelerdir, yani 5 yıllık vize sahibi birisinin vizesi geçerli olduğu sürece Birleşik Krallık’a tekrar giriş yapabilmesi mümkündür. Ancak, ziyaret kapsamlı vize sahiplerinin gelecek başvurularında veya Birleşik Krallık’a gelecekte gerçekleştirecekleri seyahatlerde sakıncalı bir durumla karşılaşmamaları açısından 1 yıl içerisinde Birleşik Krallık’ta bulunacakları sürenin toplamda 6 ayı geçmemesi gereklidir. Bu durum vizenin toplam süresinden bağımsızdır, yani 10 yıllık vize sahibi birisi de 1 yıl içerisinde bir seferde 6 ay ya da toplamı 6 ayı geçmeyecek olan daha kısa sürelerle Birleşik Krallık’a seyahat edebilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi sürelerinin veya vizelerin sunduğu kalış sürelerinin uzatılması mümkün olmamaktadır. Ayrıca, Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları İçin İngiltere Yerleşim Vizesi Başvuruları veya insan hakları ile ilgili durumlar gibi çok istisnai başvurular haricinde İngiltere Turistik Vize türlerinden başka vize türlerine geçiş hakkı da tanınmamaktadır. Vize süreleri ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz konularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır. “İngiltere turistik vize ne kadar kalış izni verir?” öğrenmek, vize süreleri, vize türleri, vize sınırlamaları ve göçmenlik kuralları hakkında her tür bilgiye erişmek ve profesyonel destek almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak ya da ofislerimize gelerek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 968 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular