image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

“İngiltere turistik vize kaç günde çıkar?” sorusunun cevabı İngiliz Konsolosluğunun yoğunluk oranına göre değişmektedir.

İngiltere Turist Vizesi başvuruları uzmanlarımızca sağlanacak belge listesindeki belgelerin toparlanması, tercümesi gereken belgelerin tercümelerinin yapılması, başvuru formlarının doldurulması, uzmanlarımız ile irtibat halinde alınmış olacak olan randevunun gün ve saatinden önce tamamlanacak başvuru dosyasını başvuru sahiplerinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izi) ile birlikte İngiliz Konsolosluğu tarafından değerlendirilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine sunulmasıyla yapılır.

Başvuru işlemleri başvuru dosyasının niteliğine göre değişkenlik göstermektedir. “İngiltere turistik vize kaç günde çıkar?” sorusunun cevabı, başvuru dosyasının İngiliz Konsolosluğu tarafından değerlendirmeye alınmasından sonra ortalama 3 hafta içerisinde, şeklinde olacaktır. Bu süre İngiliz Konsolosluğunun yoğunluk oranına bağlı olarak değişmektedir, yani başvuruların değerlendirilmesi daha kısa sürebildiği gibi daha uzun da sürebilmektedir. Değerlendirmelerin daha çabuk ya da daha yavaş sonuçlandırılması vize başvurularının başarısız ya da başarılı olduğu şeklinde yorumlanmamalıdır. 

Başvuru sahiplerinin istemeleri ya da ihtiyaç duymaları durumunda yararlanabilecekleri öncelikli/hızlandırılmış servisler vardır. Öncelikli servisler başvuruların ortalama 3 hafta (15 iş günü) olan değerlendirme süresinden daha hızlı sonuçlanabilmesine imkân verebilmektedir. Öncelikli Servis (Priority Visa Service) başvuruların sonucunun 5 gün içerisinde, Süper Öncelikli Servis (Super Priority Visa Service) ise 24 saat içerisinde alınabilmesine olanak tanıyabilmektedir. Öncelikli/hızlandırılmış servisler, kullanımları ve gereksinimleri hakkında detaylı bilgi almak isteyenler CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtası ile ya da ofislerimize gelerek iletişime geçebilir, “İngiltere turistik vize kaç günde çıkar?” öğrenebilir, ayrıca vize başvuruları, öncelikli servisler ve göçmenlik kuralları ile ilgili her tür konuda detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 1013 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular