image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turistik Vize Harcı Ne Kadardır?

İngiltere vizesi başvurularının tamamlanabilmesi için ödenmesi gereken bir vize/başvuru harcı bulunmaktadır. İngiltere turistik vize harcı (İngiltere turistik vize ücreti) başvurulan vize türüne ve kullanılan ek servislere göre değişebilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi başvurularında başvuruların tamamlanabilmesi için gereken ücretler/harçlar vardır. İngiltere turistik vize harcı (İngiltere turistik vize ücreti) kapsamında yer alan en önemli ücret vize/başvuru ücretidir. Vize/başvuru ücreti, başvuru dosyalarında mutlaka bulunması gereken başvuru formunun doldurulabilmesi ve başvuru işlemlerinin başlatılabilmesi için gereklidir. Vize/başvuru ücreti ödenmediği takdirde vize başvuru işlemlerine başlanılabilmesi mümkün değildir. Vize başvuru süreçleri, başvuru formları ve bu formların doldurulması hakkında bilgi ve profesyonel destek almak isteyen başvuru sahipleri danışmanlarımız ile irtibata geçebilirler.

İngiltere turistik vize harcı kapsamına dahil edilebilecek bir diğer ücret, öncelikli/hızlandırılmış servislerin kullanılması isteği ya da kullanılmasına ihtiyaç duyulması halinde oluşmaktadır. Öncelikli servisler, vize başvurularının ortalama sonuçlanma süresi olan 3 hafta (15 iş günü) yerine 5 iş günü (öncelikli servis) ya da 24 saat (süper öncelikli servis) içerisinde sonuçlanmasına olanak tanıyabilmektedir. Öncelikli/hızlandırılmış servislerin kullanılması durumunda bu servisler için ödenmesi gereken ek ücretler bulunmaktadır. Öncelikli servisler, kullanımları ve gereksinimleri hakkında CSS Legal uzmanlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere turistik vize ücreti değerlendirmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi, İngiltere’de mali yılın 5 Nisan’da sona eriyor olduğudur. Yeni mali yılın başlangıcında İngiltere turistik vize ücreti kapsamında değişiklikler meydana gelebilmektedir. Aynı zamanda, başvurunun olumsuz sonuçlanması (vize reddi alınması) durumunda ödenmiş bulunan ücretlerin iade edilmediği göz önünde bulundurulduğunda, başvuru sahiplerinin zarara uğrama ihtimallerini en aza indirmeleri açısından güncel ve doğru bilgi ile hareket etmeleri önemlidir. İngiltere turistik vize harcı, başvuru ücretleri ve benzeri konular hakkında detaylı ve güncel bilgi edinmek için firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz konularında uzmanlaşmıştır. İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS Legal uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hat vasıtası ile veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede vize başvuru süreçleri, ücretleri, prosedürleri, öncelikli/hızlandırılmış servisler, başvuru süreçleri, gereksinimleri, ücretleri, prosedürleri ve göçmenlik kuralları hakkında her tür bilgiye erişebilir ve danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 970 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular