image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi Reddine İtiraz Edebilir Miyim?

İngiltere Turist Vizesi reddine itiraz hakkı ziyaret kapsamlı vizelerde bulunmamakla birlikte, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yapmak mümkün olabilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi, verildiği takdirde sahibine Birleşik Krallık ülkelerine (İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler) kısa süreli seyahat olanağı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür. İngiltere Turist Vizesi başvurularında, diğer İngiltere vizesi başvurularında olduğu gibi başvuruların olumsuz sonuçlanması yani vize reddi alma olasılığı bulunmaktadır.

Başvuru sahiplerinin vize reddi almaları halinde İngiltere Turist Vizesi reddine itiraz etme hakları bulunmamakta, yalnızca itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yapılabilmektedir. Başvuru sahiplerinin vize reddi almaları durumunda mahkemeye başvurarak itiraz davası açmak ya da idari itiraz başvurusu yapma hakları bulunmamaktadır. İtiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu, başvuru dosyalarının yeniden ve ilk başvuruya nazaran daha detaylı bir şekilde hazırlanarak tekrar başvuruda bulunması ile yapılmaktadır. Bu başvurulara aynı zamanda başvuru sahibinin vize reddine itiraz ettiği, bu itirazın sebeplerini ve vizenin verilmesi talebini içeren bir ifade de eklenmektedir. İtiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurularının itirazlarında yer alabilecek sebepler arasında reddin yanlış anlaşılma sonucu verilmesi, reddin hatalı olduğu veya yanlış sebeplerden ötürü verilmiş olması örnek gösterilebilir. İngiltere Turist Vizesi reddine itiraz olarak itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusunda bulunmak için bu başvuruların nasıl yapıldığı, gereksinimleri ve prosedürleri hakkında bilgi almak isteyen başvuru sahipleri firmamız uzmanları ile iletişime geçebilirler.

İngiltere Turist Vizesi başvurularından olumlu sonuç alınmasının zor olduğu herkesçe bilinmektedir. Başvuru dosyasında hataların ya da bilgi eksikliklerinin olması ya da kişinin seyahat amacına uygun olmayan bir İngiltere vizesi türüne başvurmaları gibi durumlarda vize reddi verilebilmektedir. Başvuruların titizlikle hazırlanması, başvuruların başarılı olma olasılıklarını etkilemektedir. CSS Legal uzmanları ile görüşerek başvuruların şartları, başvuru prosedürleri, hazırlanması gibi her tür konuda bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services 2006’dan bugüne İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) konularında uzmanlaşmıştır. İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan ofislerimizi ziyaret ederek ya da İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak firmamız uzmanları ile irtibata geçebilir, İngiltere Turist Vizesi reddine itiraz hakları, idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları, bu başvuruların şartları, prosedürleri ve göçmenlik kuralları ile ilgili detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bu sayfa 2162 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular