image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi Red Aldım, Ne Yapılabilir?

“İngiltere Turist Vizesi red aldım, ne yapılabilir?” sorusu başvuru sahiplerinin itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yaparak olumsuz sonucu olumluya çevirebilecekleri şeklinde cevaplanabilir.

İngiltere Turist Vizesi başvurularında diğer İngiltere vizesi başvurularında da olduğu gibi yapılacak başvurunun vize reddi ile sonuçlanma olasılığı bulunmaktadır. İngiltere Turist Vizesi başvuruları olumlu sonuç alınması zor başvurulardır. Vize memurlarının değerlendirmelerinde en ufak bir hata ya da eksiklikle karşılaşmaları durumunda başvuru sahipleri vize reddi ya da başvuru yasağı gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşabilmektedir. Bu bağlamda İngiltere Turist Vizesi başvuruları, diğer İngiltere vizesi başvurularında da olduğu gibi pek çok sebepten reddedilebilmektedir. Vize memurunun başvuru sahibinin yetersiz evrak sunduğuna, sunduğu evrakların hatalı ya da başvurduğu vize türü ile uyumsuz olduğuna kanaat getirmesi vb. gerekçeler vize başvurusunun reddine yol açabilmektedir.

Ziyaret kapsamlı başvurularda ret alınması durumunda başvuru sahibinin mahkemeye başvuru yaparak itiraz davası açma hakkı bulunmamaktadır. Bu vize türleri başvuru sahipleri idari itiraz hakkına da sahip değildir. Bu bağlamda İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvurularına ret alınması durumunda tekrar başvurulması ve ikinci başvurunun daha detaylı hazırlanması tavsiye edilebilir. Tekrar hazırlanan başvuru dosyasının itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu sayılabilmesi için başvuru sahibinin ret gerekçesine itiraz eden, bu itirazın sebebini belirten ve vizenin verilmesini talep eden ifadesinin de teslim edilmesi gerekmektedir. Bu yolun izlenmesi halinde ikinci başvuru itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu sayılacaktır. Bu ifadenin oluşturulması için İngiltere vize ve göçmenlik kurallarına hâkim olmak gereklidir. Firmamız uzmanları, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları hakkında başvuru sahiplerine profesyonel destek sağlamaktadır.

“İngiltere Turist Vizesi red aldım, ne yapılabilir?” sorusu ziyaret kapsamlı başvurudan vize reddi alan başvuru sahiplerince sıklıkla sorulan sorulardandır. Bu soru, başvuru sahiplerinin itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu yaparak olumsuz sonucu olumluya çevirebilecekleri şeklinde cevaplanabilir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) konularında uzmanlaşmıştır. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak ya da İngiltere’de ve Türkiye’de bulunan ofislerimizi ziyaret ederek İngiltere Turist Vizesi başvuruları, vize reddi alınırsa yapılabilecekler, itiraz hakları, başvuru prosedürleri ve göçmenlik kuralları ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Bu sayfa 922 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular