image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi Niyet Mektubu Örneği Nerede Bulunabilir?

İngiltere Turist Vizesi başvurularında dosyada İngiltere turist vizesi niyet mektubu örneği bulunması şartı aranmamaktadır; ancak bazı başvurularda uzmanlarımızın gerekli görmesi halinde İngiltere Konsolosluğuna hitaben yazılacak bir niyet mektubu da başvuru dosyasına eklenebilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi alındığı takdirde vize sahiplerine Birleşik Krallık’a kısa süreli seyahat olanağı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür. Diğer İngiltere vizesi türlerinde olduğu gibi, İngiltere Turist Vizesi başvurularında da sunulması gereken belgeler vardır. Başvurular, firmamız uzmanlarınca hazırlanacak belge listesindeki belgelerin toparlanması, tercümesi gerekli belgelerin tercümelerinin yapılması, İngilizce olarak doldurulacak olan başvuru formlarının doldurulması, uzmanlarımızca alınacak randevunun gün ve saatinden önce tamamlanacak dosyanın, başvuru sahibinin biyometrik bilgileri (yüzlerini detaylı olarak gösteren fotoğraf ve parmak izleri) ile birlikte İngiliz Konsolosluğu tarafından değerlendirilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru sahipleri tarafından elden teslim edilmesi ile yapılır. Başvuru süreci esnasında uzmanlarımızın gerekli görmesi veya başvurulan vize türünün gerektirmesi gibi durumlarda ek belgeler de talep edilebilir.

İngiltere Turist Vizesi niyet mektubu örneği bulunmamasının sebebi bu başvurularda niyet mektubu şartı aranmamasıdır. Başvurunun içeriğine bağlı olarak talep edilebilen ek belgeler arasında İngilizce ve İngiliz Konsolosluğuna hitaben başvuru sahiplerinin seyahat amaçları, süresi ve İngiltere’de nerede, ne şekilde konaklayacakları hakkında bilgilerin sunulabileceği dilekçeler, bazı ziyaret kapsamlı vize türlerinde  aranan ama diğer İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinde gerekli olmayan davet mektubu (İngiltere İş Ziyareti Vizesi, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi türlerinde davet mektubu aranmaktadır.) vb. belgeler bulunabilmektedir.

İngiltere’de Londra ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz konularında profesyonel danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. İngiltere vizesi başvuruları, vize başvuru gereksinimleri, işlemleri, prosedürleri, başvurularda talep edilebilen ek belgeler, bu belgelerin içerikleri ve hazırlanmaları konusunda detaylı bilgi ve profesyonel destek almak isteyenler ofislerimizi ziyaret ederek veya İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak CSS Legal ile iletişime geçebilirler.

Bu sayfa 7572 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular