image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi Gerekli Evraklar 2017 Yılında Değişti Mi?

İngiltere Turist Vizesi gereken evraklar 2017 yılında büyük değişikliğe uğramamıştır. İngiltere Turist Vizesi başvuruları için gereken evraklar hakkında bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile görüşebilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi için gereken evraklar 2017 yılında büyük değişikliğe uğramamış olsa da gerekli evraklarda çeşitli düzenlemeler yapılmıştır. Bu düzenlemelerin ne olduğu ve gereken evraklarda ne tür değişikliklere yol açtığı, vize başvuru gereksinimleri ve prosedürleri hakkında bilgi almak isteyenler CSS Legal’i arayarak ya da ofislerimizi ziyaret ederek uzmanlarımızla iletişime geçebilir, detaylı bilgi alabilir ve danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirler.

İngiltere vizesi alabilmek için başvuru sahibinin her şeyden önce geçerli ve İngiltere ziyareti esnasında geçerliliğini koruyan bir pasaport sahibi olması şarttır. Yeterli süreyle geçerli pasaportu olanlar başvurularını bu pasaportla, geçerli bir pasaport sahibi olmayanlar ise İlçe Nüfus Müdürlüğünden alacakları pasaport ile başvuru işlemlerine başlayabilecektir.

İngiltere Turist Vizesi için gerekli evraklar 2017 yılında başvuru dosyasının içerisinde danışmanlarımız tarafından sağlanacak belgeler, tercümesi gereken belgelerin tercümeleri, vize/başvuru ücretinin yatırılmasının ardından doldurulabilecek olan başvuru formu bulunmaktadır. Buna ek olarak başvuru sahiplerinin biyometrik bilgilerinin (fotoğraf ve parmak izi) başvuruda bulunması da gerekmektedir.

Uzmanlarımız uygun gördükleri ya da başvurularda gerekli olması halinde başvuru dosyalarına yerleştirilmek üzere ek belgeler isteyebilirler. Örneğin, başvuru sahipleri İngiliz Konsolosluğuna hitaben ve İngilizce olması kaydıyla seyahat amaçlarını, seyahat sürelerini, İngiltere'de bulundukları süre içerisinde oluşacak masraflarını nasıl karşılayacaklarını vb. bildiren bir dilekçeyi başvuru dosyalarına ekleyebilirler. Ek belge gerekmesi durumunda bu belgelerin neler oldukları, nereden elde edilebilecekleri gibi konularda uzmanlarımız başvuru sahiplerini bilgilendireceklerdir.

Başvurularda gerekebilecek belgelerin belirlenebilmesi açısından başvurulacak vize türünün doğru tespit edilmesi önemlidir. Bazı vize türlerinde ise başvuru sahibinin başvurusuna uygun bir kurumdan ya da kişiden davet mektubu alması koşulu bulunmaktadır. İngiltere Turist Vizesi türlerinden İngiltere İş Ziyareti Vizesi, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi ve İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesi için bu koşul geçerlidir. Örneğin, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi almak isteyen başvuru sahipleri ziyaret edeceği, sürekli oturum izni sahibi ya da İngiltere vatandaşı olan birinci derece akrabalarından seyahat sürelerini, konaklayacakları yerleri ve ziyaretleri esnasında devlet sosyal yardımlarına muhtaç olmayacaklarını belirten davet mektubu almalılardır. Başvuru sahiplerinin dosyalarına eklenmesi uygun olacak ek belgeler olması durumlarında, firmamız uzmanları bu belgelerin ne oldukları ve neden eklenmeleri gerektiği konusunda başvuru sahiplerine yardımcı olacaklardır.

CSS & Co Legal Services, 2006'dan bu yana İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konusunda danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Vize başvuruları ve göçmenlik kuralları hakkında bilgi almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayabilir veya ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfa 917 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular